Серед росіян зростає невдоволення Путіним - американські аналітики

Російські соціологічні агентства фіксують зростання невдоволення населення діями Путіна та влади на тлі наступу ЗСУ в Курській області
Про це пише Інститут вивчення війни (ISW).
Російські державні соціологічні агентства починають визнавати зростання невдоволення населення діями президента Володимира Путіна та російської влади, особливо після нещодавніх подій в Курській області.
Згідно з даними, опублікованими "Фондом громадської думки" 30 серпня, 28% респондентів висловили обурення або невдоволення діями російської влади за останній місяць. Цей показник є вищим порівняно з попередніми опитуваннями, проведеними 11 серпня (25%) та 28 липня (18%). Такі високі рівні невдоволення не спостерігалися з листопада 2022 року, коли країна зіткнулася з наслідками часткової мобілізації.
Дані від російського державного Центру вивчення громадської думки (ВЦИОМ) також свідчать про падіння рейтингу Путіна на 3,5% до 73,6% у період з 12 по 18 серпня, що стало рекордним падінням з початку повномасштабного вторгнення в Україну у лютому 2022 року. Останнє опитування ВЦИОМ, проведене між 19 та 25 серпня, зафіксувало подальше зниження рейтингу Путіна до 72,4%.
На думку експертів Інституту вивчення війни, хоча ці опитування не вказують на значне невдоволення серед широких верств населення і не є точним відображенням реальних настроїв у суспільстві, вони демонструють, що Кремль починає усвідомлювати зростання суспільного невдоволення.
Американські аналітики вказують на те, що Кремль, ймовірно, визнає це часткове невдоволення, щоб уникнути звинувачень в ігноруванні стурбованості населення українським вторгненням. Схоже, що влада намагається виправдати свою стратегію продовження наступальних операцій на сході України, а не зосереджуватися на негайному вигнанні українських сил з Курської області. Обмежене визнання невдоволення може бути частиною цієї комунікаційної кампанії.
Читайте також: Українські війська просунулись ще на 2 км на Курщині, — Сирський