Атака РФ по Львову — куди звертатись по допомогу та що відомо
Вдосвіта четвертого вересня росіяни обстріляли Львів дронами та ракетами, поціливши по житлових будинках. Через атаку РФ загинули семеро людей, у тому числі двоє дітей. Постраждали щонайменше 64 мешканці. Пам'яті жертв п'яте вересня оголосили Днем жалоби.
Журналістка ІА Дивись.info зібрала актуальну інформацію про черговий російський обстріл Львова та розповідає, де мешканцям отримати необхідну допомогу.
Російський обстріл Львова 4 вересня
За даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч проти четвертого вересня і на світанку росіяни випустили по Україні 13 ракет та 29 ударних безпілотників типу «Shahed». Українська протиповітряна оборона знищила 29 ворожих цілей (сім ракет, а також 22 дрони).
У Львові росіяни поцілили по житлових будинках у Залізничному районі Львова. Загалом, як повідомив перший заступник мера Андрій Москаленко, постраждали 154 помешкання городян за п'ятьма адресами на таких вулицях: Братів Міхновських, Коновальця, Мельника, Кокорудза та Антоновича. Надзвичайники розбирали завали кілька годин та завершили пошуково-рятувальні роботи близько 13:00 години.
За даними регіонального управління Держслужби із надзвичайних ситуацій, Вдалось врятувати 12 мешканців. Семеро людей, з яких двоє дітей, загинули.
Міський голова Андрій Садовий назвав імена жертв:
- Базилевич Емілія -7 років
- Базилевич Дарина - 18 років
- Базилевич Ярина - 21 рік
- Базилевич Євгенія - 43 роки
- Демидова Ірина - 52 роки
- Погорецький Олександр - 54 роки
- Арабський Юрій - 55 років.
Глава військової адміністрації Максим Козицький уточнив, що постраждали 64 людини. У Першому медичному об'єднанні Львова повідомили, що у критичному стані перебувають семеро пацієнтів.
Восьмеро дітей, яких ушпиталили, перебувають у середньому стані: їхньому життю нічого не загрожує.
«В операційних зараз перебуває іще 8 пацієнтів з осколковими проникаючими пораненнями», — повідомила медична директорка Першого медоб'єднання Львова Наталія Матолінець.
Є потреба у донорській крові, яку можна здати у центрі за адресою вулиця Миколайчука, 9.
Зруйновані будинки у Львові через атаку РФ
Мешканців шести будинків відселять в інші. На вулиці Стороженка,11 запрацював виїзний Центр надання адміністративних послуг. Тут постраждалі внаслідок ракетного обстрілу можуть отримати консультації та необхідну допомогу.
Також тут на місці є працівники Залізничної районної адміністрації для координації процесу, за потреби, представники Червоного Хреста та Мальтійської служби — для надання психологічної допомоги постраждалим мешканцям.
Глава ОВА Максим Козицький заявив, що з резервного фонду обласного бюджету виділили 30 мільйонів гривень на подолання наслідків атаки РФ по Львову.
За підсумками позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, мешканці і підприємці, будівлі яких зазнали пошкоджень, матимуть змогу отримати компенсації від міста.
Ті мешканці, квартири яких були знищені, зараз зможуть проживати в готельних номерах. Під час засідання виконкому четвертого вересня затвердять надання компенсації за оренду житла. Це 10, 12, 15 тис. грн в залежності від розміру квартири.
Буде передбачено компенсацію мешканцям за вибиті вікна і двері. Це буде 12 тис. грн за вікно і 8 тис. грн за вхідні у квартиру двері.
Як розповіли у військовій адміністрації регіону, у Львові пошкоджені щонайменше сім пам'яток архітектури місцевого значення — на вулицях Коновальця та Кокорудза.
Усі будинки розташовані в історичному ареалі та буферній зоні ЮНЕСКО. Вони є у державному реєстрі нерухомих пам’яток України. Комісія з представників органів охорони культурної спадщини міста та області почне працювати на обʼєктах і складати акти обстеження, щойно екстрені служби нададуть туди доступ.
У міському управлінні освіти заявили, що через вранішній обстріл Львова постраждали будівлі п'яти шкіл та двох центрів творчості. Там повибивало вікна та двері, також пошкоджені дахи.
Ідеться про такі освітні заклади, як:
- Початкова школа «Арніка» – 40 вікон;
- Львівський художній ліцей – 2 вікна та пошкоджений дах;
- ЦДЮТ Залізничного району – 20 вікон і 1 двері, пошкоджено частину огорожі;
- Приватна школа-садок Bilingual International STEM School – 20 вікон повністю та 10 вікон частково, 4 дверей та стеля у трьох класах;
- Ліцей № 5 – 74 вікна, 49 двері, пошкоджена сходова клітка та дах;
- Ліцей № 17 – 122 вікна, 47 дверей та ворота;
- Центр творчості «Веселка» – 9 вікон та 1 двері.
Окрім цього, через атаку постраждали чверть сотні бізнес-закладів. Підприємці можуть звертатися до ЦНАПів на отримання до 500 тис. грн компенсації на відновлення знищеного та пошкодженого майна підприємств та товарів.
Щоб отримати компенсаційний ваучер необхідно подати заяву, а також:
- акт обстеження майна, зруйнованого (пошкодженого) внаслідок війни;
- копію платіжних документів, квитанцію (на закупівлю необхідних товарів для відновлення);
- акт виконаних робіт, наданих послуг (до прикладу, на виконані ремонтні роботи);
- фотофіксацію (за наявності).
Коментарі