Четверте вересня: свята, іменини та пам'ятні дати
У світі згадують в цей день згадують Всесвітній день сексуального здоров'я, Всесвітній день тхеквондо, а в Україні – День митного брокера. Крім того, саме 4 вересня над будинком Верховної Ради України було піднято синьо-жовтий прапор.
ІА Дивись.info розповідає про свята, пам'ятні дати та хто святкує іменини.
Четверте вересня триває 924-й день повномасштабної війни в Україні.
Церковні свята 4 вересня
За новим календарем у православній та греко-католицькій церкві згадують ікону Божої Матері «Неопалима Купина»; священномученика Вавили, єпископа Великої Антіохії, і з ним трьох отроків: мучеників Урвана, Прилідіана, Епполонія і матері їх Христодули; пророка Мойсея Боговидця.
Хто святкує іменини
Свій День ангела святкують: Василь, Григорій, Іван, Митрофан, Михайло, Мойсей, Микола, Олександр, Опанас, Павло, Петро, Симон, Олена.
День в історії: 4 вересня
У цей день сталися протягом історії деякі пам'ятні дати в Україні та світі:
- У 1837 році американський винахідник Семюел Морзе розробив електромеханічний телеграфний апарат для передавання й приймання повідомлень знаками (азбука Морзе).
- У 1885 році в Нью-Йорку відкрилося перше в США кафе самообслуговування.
- У 1888 році американець Джордж Істмен отримав патент на фотокамеру, котра працювала на плівці, що скручувалась в рулон, і зареєстрував свою торгову марку — «Кодак».
- У 1920 році Головний Отаман Армії УНР С. Петлюра затвердив «Інструкцію для військових агентів і для осіб, які їх заступають», де вперше викладено концептуальні підходи до форм і методів діяльності військових аташе Української Народної Республіки.
- У 1928 році затверджено новий український правопис («скрипниківський»), який діяв до 1933 року.
- У 1965 році в київському кінотеатрі «Україна» під час прем'єри фільму «Тіні забутих предків» відбувся мітинг протесту проти нової хвилі політичних репресій серед української інтелігенції.
- У 1991 році над будинком Верховної Ради у Києві вперше піднято синьо-жовтий прапор.
У цей день помер український композитор і піаніст, інженер Остап Бобикевич (1889 р.).
Також 4 вересня у 1985 році в карцері мордовського табору помер поет, правозахисник, літературознавець Василь Стус.
ІА Дивись.info досліджує історію та розповідає про видатних українців, які прославились у мистецтві, науці та інших ремеслах. Прочитати ці історії можна за посиланням Видатні українці.
Коментарі