Дев'яте вересня: свята, іменини та пам'ятні дати
Міжнародний день судоку. В Україні ж — День фізкультури та спорту.
ІА Дивись.info розповідає про свята, пам'ятні дати та хто святкує іменини.
Дев'ятого вересня триває 929-й день повномасштабної війни в Україні.
Церковні свята 9 вересня
За новим календарем у православній та греко-католицькій церкві згадують день пам'яті праведних Богоотців Іоакима та Анни, батьків Діви Марії.
Хто святкує іменини
Свій День ангела святкують: Яким, Олександр, Алексій, Ганна, Опанас, Василь, Григорій, Дмитро, Захар, Йосип, Микита, Сергій, Феодосій, Феофан, Харитон.
День в історії: 9 вересня
У цей день сталися протягом історії деякі пам'ятні дати в Україні та світі:
- У 1834 році вперше розпочалися заняття у Київському університеті на філософському факультеті, який став першим факультетом новоствореного університету.
- У 1886 році Бельгія, Велика Британія, Гаїті, Іспанія, Італія, Ліберія, Німеччина, Туніс, Франція та Швейцарія підписали Бернську конвенцію про охорону літературних і художніх творів.
- У 1913 році київський військовий льотчик Петро Нестеров уперше у світі зробив на літаку «мертву петлю» — одну з фігур вищого пілотажу («петля Нестерова»).
- У 1920 році створено Київський авіаційний завод.
- У 1944 році СРСР і Польща уклали договір про виселення українців з їхніх етнічних земель, що увійшли до складу Польської республіки – депортація українців з Польщі до УРСР.
У цей день народилися такі видатні українці, як-от: письменник Іван Котляревський (1769 р.), фізик Лев Шубников (1901 р.), художник Борис Головко (1928 р.).
Також 9 вересня не стало генерал-хорунжого, останнього Головного командира УПА Василя Кука (2007 р.).
ІА Дивись.info досліджує історію та розповідає про видатних українців, які прославились у мистецтві, науці та інших ремеслах. Прочитати ці історії можна за посиланням Видатні українці.