Під час останнього обміну полоненими додому повернулись четверо воїнів зі Львівщини (доповнено)
У суботу, 14 вересня теперішнього року, відбувся черговий обмін військовополоненими: з російської неволі звільнили 103 бійці, серед яких четверо — військовослужбовці зі Львівщини.
Про це розповідає ІА Дивись.info, покликаючись на повідомлення очільника військової адміністрації регіону Максима Козицького.
З полону РФ повернули чотирьох воїнів зі Львівщини
Серед звільнених 14 вересня був Арсен Мачуженко. Йому 22 роки. Військовослужбовець родом зі Золочівського району. Він захищав «Азовсталь» і пробув у ворожому полоні з травня 2022 року.
Як повідомили у Красненській селищній територіальній громаді, воїн зі села Балучин: «Перед війною молодий боєць підписав контракт на військову службу, готуючись захищати країну від агресора. Його патріотизм та мужність проявилися у найважчий час, коли оборонці "Азовсталі" боролися до останнього, ставши символом незламності України».
Після повернення додому на воїна чекає реабілітація.
Також з полону РФ повернувся Давид Магуник з Нового Роздолу. Воїн служив у 24 окремій механізованій бригаді імені короля Данила. Боронив Україну на Донеччині та Луганщині. У полон потрапив у травні 2023 року. Йому 24 роки.
14 вересня з російського полону повернувся Іван Сокаль з села Вівня, що на Стрийщині. Він боронив «Азовсталь» та пробув у неволі понад два роки.
Доповнено об 12:49
Також додому повернувся мешканець Славської громади Іван Ковалів. Військовослужбовець був у полоні більше року. Йому 32 роки.
Обмін полоненими 14 вересня 2024 року
82 рядових та сержанти, а також 21 офіцер повернулись додому під час обміну військовополоненими 14 вересня, повідомив президент України Володимир Зеленський.
Це військовослужбовці, більшість з яких опинились в неволі з перших днів повномашстабного російського вторгнення — захисники Київщини, Донеччини, Маріуполя та «Азовсталі», Луганщини, Запоріжжя і Харківщини тепер знову вдома.
За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, серед воїнів ЗСУ — 28 осіб, серед яких двоє з спеціального підрозділу «Кракен», двоє — з Міжнародного легіону, троє з Сил спеціальних операцій, один — з Сил територіальної оборони.
Також звільнили двох оборонців Чорнобильської атомної електростанції.
«Більшість зазнала важких травм чи поранень, мають серйозні захворювання, потребують негайної медичної допомоги. Україна тривалий час проводила роботу, аби організувати повернення цих наших співгромадян», — йдеться в повідомленні.
Це вже 57-ий обмін. Загалом вдалось повернути 3 тисячі 672 українців.