Львівські хірурги врятували руку воїна від ампутації
У Львові виконали реконструктивну операцію на руці військовослужбовця, врятувавши кінцівку від ампутації.
Про це розповіли у центрі НЕЗЛАМНІ, що діє у Львові.
48-річний Володимир Брумм із Харкова служив старшим стрільцем у складі 93-ї ОМБр «Холодний Яр».
Поранення отримав у серпні нинішнього року поблизу Кліщіївки, що на Донеччині. Під час мінометного обстрілу до Володимира наблизився ворожий дрон і розірвався на відстані менше, ніж пів метра. Стрільцеві відірвало частину долоні та мізинець на лівій руці. А на решті пальців утворились множинні переломи.
Першу невідкладну допомогу пораненому надали в прифронтових шпиталях. Уже в Дніпрі йому очистили рани на кисті від відмерлих решток та встановили шпицю на місці відсутньої кістки 4-го, тобто безіменного, пальця. А вже на 6-й день після поранення Володимира перевезли до Львова – у центр UNBROKEN.
Львівські спеціалісти відділення хірургії кисті одразу взялися рятувати руку пацієнта. Терміново треба було закрити обширну рану на долоні, частину якої відірвало. Була загроза, що поранений втратить не лише решту пальців, а й усю кисть.
У ході реконструктивної операції хірурги висікли шкірно-жирові та вільні клапті з руки та стегна пацієнта і закрили ними рану. Потім узялися рятувати палець, сухожилля якого були цілими. Для збереження спеціалісти застосували французьку методику Маскулет, яку часто і успішно використовують при лікуванні мінно-вибухових травм. На місце, де бракувало кістки, лікарі залили медичний цемент з антибіотиком. Це необхідно, щоби не дати розвинутися інфекції та підготувати місце дефекту до пересадки нової кістки. Ця реконструктивна операція завершилася успішно.
Наразі наші хірурги чекають на остаточне приживлення пересадженого клаптя. Через певний час треба буде робити ще одну операцію – з пересадки кістки в безіменний палець.
На розпрацювання травмованої руки піде кілька місяців.
Центр НЕЗЛАМНІ
Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) — місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. Окрім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Проєкт реалізується Першим медичним об’єднанням Львова та Львівською міською радою за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.