Європейський інвестиційний банк підтримує вісім проєктів із будівництва у Львівській області. Нинішнього року на їх реалізацію затвердили 426,6 млн грн з державного бюджету та 74,5 млн грн коштів громад.
Під час наради під головуванням першого заступника очільника військової адміністрації регіону Андрія Годика з головами територіальних громад області 26 вересня обговорили, на якому етапі роботи. Журналістка ІА Дивись.info розповідає детальніше.
«Основна частина проєктів спрямована на проведення заходів з термомодернізації медичних та освітніх закладів. Окрім того запланували завершити 2 довгобуди», — пояснюють в ОВА.
У яких громадах Львівщині реалізовуватимуть проєкти?
- Львівській,
- Солонківській,
- Підберізцівській,
- Зимноводівській,
- Трускавецькій,
- Мостиській.
Медичне забезпечення
Ідеться про два проєкти:
Перший — ремонт у комунальній лікарні Першого медичного об'єднання Львова на вулиці Навроцького, 23 (колись — восьма лікарня). У межах проєкту утеплять фасад. На це з фінансування ЄІБ візьмуть 36,7 млн грн, а також 5 млн грн виділить міська рада. Роботи вже розпочались і станом на зараз виконані на 50%.
«Лікарня святого Луки» — багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги проєктною потужністю 383 ліжко-місць.
Другий проєкт у медичній сфері, котрий профінансує ЄІБ, стосується утеплення фасаду у дитячій лікарні на вулиці Орлика, 4 (тепер — святого Миколая) у Львові, що теж належить до Першого територіального медоб'єднання міста.
На це затвердили 50,5 млн грн коштів ЄІБ та 5 млн грн — з міського бюджету. Наразі утеплили 15% фасаду.
«Лікарня святого Миколая» — багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги проектною потужністю 435 ліжко-місць.
Дитсадки
19 мільйонів гривень коштів від Європейського інвестиційного банку скерують на реконструкцію дитсадку «Білочка», що у селі Верхня Білка на Львівщині. Будівля перебуває в аварійному стані. згідно із проєктом, замінять дах, вікна, інженерні мережі. Окрім цього, утеплять фасад закладу та придбають необхідне для забезпечення навчального процесу обладнання.
Уже розпочали електромонтажні та сантехнічні роботи, підсилення фундаменту.
Утеплять фасад та замінять покрівлю у дитсадку №7 «Дзвіночок», що у Трускавці. На це спрямують 13,7 млн грн та 2,5 млн грн — з бюджету міської ради Трускавця.
Нині в закладі навчаються 98 дітей, зокрема 18 з яких — вимушені переселенці. Наразі замінили дах, утеплили 60% фасаду.
6,7 млн грн коштів ЄІБ затвердили на утеплення фасаду дитсадку «Віночок», що у Мостиськах. Окрім цього, фінансово долучиться міська рада, виділивши півтора мільйона гривень. Тут утеплили 50% фасаду.
Нині у дошкільному закладі навчаються 270 дітей.
Школи
На реконструкцію школи №41 у Брюховичах із добудовою з коштів ЄІБ виділять 90 мільйонів гривень. Ще 20 млн грн скерує Львівська міська рада. На етапі отримання дозвільних документів на початок робіт.
Будівельні роботи тут розпочались ще 2015 року. У проєкті передбачили добудову нового корпусу школи з навчальними класами, спортзалом, актовим залом, харчоблоком, бібліотекою, майстернями, ліфтами для маломобільних груп населення, найпростішим укриттям, а також облаштування багатофункціональних спортивних майданчиків. Проєктна потужність нового корпусу школи становитиме 660 учнівських місць.
Для її завершення необхідно утеплити фасад, виконати внутрішні оздоблювальні роботи, закупити обладнання тощо. Поки триває тендерна процедура.
Новий навчальний та спортивний корпуси на майже пів тисячі місць добудуть у ліцеї імені Героя України Миколи Паньківа у селі Солонка біля Львова. Цього року на це затвердили 120 мільйонів гривень від ЄІБ та 12 млн грн бюджету Солонківської міської ради.
Ліцей є опорним закладом громади, в якому навчаються діти з 12 населених пунктів. Окрім того, на базі закладу діє КЗ «Солонківська дитяча юнацька спортивна школа». Загалом при проєктній потужності закладу 620 місць потреба є вдвічі більшою. Уже залили фундамент, розпочали мурування стін першого поверху.
У Суховолі будуватимуть школу на пів тисячі учнів. У межах робіт, що стартували 2015 року, залишилось добудувати корпус навчального закладу, котельню, підвести інженерні мережі, утеплити фасад, виконати внутрішні оздоблювальні роботи, закупити обладнання тощо.
Від ЄІБ цього року затвердили 90 млн грн, а ще 30 млн грн виділять із бюджету Зимноводівської сільської ради. Уже звели та перекрили два поверхи навчального корпусу, тривають фасадні роботи, встановлення вікон та дверей, монтаж трансформаторної підстанції, мурування стін спортзалу та котельні.