Шептицький заощадить до 200 тис. грн щороку завдяки сонячній електростанції на лікарні

сонячні панелі
ілюстративне фото/gov.ua

Лікарня в Шептицькому (Червонограді) зможе заощаджувати до 200 тис. грн на комунальних платежах завдяки новій сонячній електростанції. СЕС встановлюють на даху онкологічного відділення медзакладу. Вона займатиме площу 182 кв. м і стане надійним джерелом електроенергії навіть під час аварійних відключень.

Про це ІА Дивись.info повідомила ГО «Екодія».

Сонячна станція дозволить лікарні забезпечити безперебійне електропостачання

Потужність нової станції складатиме 30 кВт, а річна генерація електроенергії — понад 34 000 кВт*год. Акумулятори ємністю 31,8 кВт зберігатимуть енергію для використання під час екстрених та планових відключень електроенергії, а також вночі. А в майбутньому лікарня зможе продавати надлишки в загальну мережу. 

«Сонячна станція дозволить лікарні забезпечити безперебійне електропостачання, необхідне для життєвоважливих медичних апаратів, а також допоможе громаді зменшити витрати на оплату електроенергії. Тож заощаджені кошти можна використати для закупівлі медичного обладнання або ремонту відділень», — розповідає Дарина Ярошовець, експертка з енергетичної політики ГО «Екодія».

Хто фінансує

Загальна вартість будівництва – 3 млн 143 тис. грн. Частина фінансування (28% суми) — це кошти громади, решту покриває ГО «Екодія» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: