27 вересня: свята, іменини та пам'ятні дати
Сьогодні, 27 вересня, згадують Всесвітній день туризму, День машинобудівника та День вихователя і дошкільних працівників.
ІА Дивись.info розповідає про свята, пам'ятні дати та хто святкує іменини.
Двадцять третього вересня триває 947-й день повномасштабної війни в Україні.
Церковні свята 27 вересня
За новим календарем у православній та греко-католицькій церкві згадують мученика Каллістрата і дружини його.
Хто святкує іменини
Свій День ангела святкують: Кирило, Марк, Прохор, В'ячеслав, Матвій, Федір, Олександр, Валентин, Іван.
День в історії: 27 вересня
У цей день сталися такі пам'ятні дати в Україні та світі:
- У 1781 році на теренах Лівобережної України (колишньої Гетьманщини) влада Російської імперії утворила Київське, Чернігівське, Новгород-Сіверське намісництва.
- У 1825 році у Великій Британії почався рух першою залізницею – потяг провіз 450 пасажирів зі швидкістю 24 км/годину.
- У 1885 році у Харкові відкритий Південноросійський технологічний інститут, який тепер має назву Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».
- У 1893 році в Джерсі-Сіті почали видавати перший за океаном український друкований орган – газету «Свобода» (українська газета з найдовшою історією).
- У 1895 році шведський хімік, інженер і підприємець Альфред Нобель підписав заповіт, за яким його спадщина мала скласти основу фонду для виплати щорічних премій людям, що зробили найбільший внесок у розвиток фізики, хімії, медицини, літератури та загального миру. Тепер –Нобелівська премія.
- У 1940 році укладено Троїстий (Берлінський) пакт між Третім Рейхом, Королівством Італія та Японською імперією. Ним створили військовий союз, відомий як «Країни Осі».
- У 1977 році запустили першу атомну електростанцію Української РСР — Чорнобильську АЕС.
- У 1998 році заснували компанію «Google».
- У 2003 році Україна обмежила імпорт російських сірників.
27 вересня народилися такі видатні українці, як-от: живописець та педагог Григорій Світлицький (1872 р.), художник та мистецтвознавець Юхим Михайлів (1885 р.), журналіст та прозаїк Микола Рябчук (1953 р.).
Водночас цього дня не стало громадського діяча військового старшини армії УНР Юрія Горліс-Горського (1946 р.) та письменника Михайла Стельмаха (1983 р.).
ІА Дивись.info досліджує історію та розповідає про видатних українців, які прославились у мистецтві, науці та інших ремеслах. Прочитати ці історії можна за посиланням Видатні українці.