На Львівщині значно подорожчала морква
Нині на оптовому ринку «Шувар», що у Львові, морква коштує у середньому 16,5грн/кг, що на 154% вище вартості у такий же період торік, коли кілограм моркви можна було купити за 6,5 грн/кг.
Про це ІА Дивись.info повідомила керівниця відділу маркетингу ринку Тетяна Попович.
Скільки коштує кілограм моркви на Львівщині
Зі слів маркетологині, ціна на моркву у вересні значно вища, ніж минулого року, через кілька факторів:
- Зниження обсягів виробництва. Через аномальні погодні умови, зокрема посуху в деяких регіонах та надлишкову вологість в інших, урожай моркви в багатьох областях був меншим, ніж очікувалось. Це призвело до скорочення пропозиції на ринку.
- Зростання витрат на виробництво та логістику. Військові дії та загальне економічне середовище спричинили зростання цін на паливо, добрива та інші витрати, пов'язані з вирощуванням і транспортуванням продукції, що також вплинуло на кінцеву ціну моркви.
- Втрата частини посівних площ. Деякі регіони, особливо на півдні та сході України, постраждали від бойових дій або залишаються під тимчасовою окупацією, що зменшило загальні посівні площі для вирощування овочів, зокрема моркви.
- Попит перевищує пропозицію. В умовах дефіциту пропозиції попит на моркву залишається стабільним, що сприяє подальшому зростанню цін.
Нагадуємо, вартість огірків та помідорів на Львівщині зараз є найвищої за останні сім років. Також рекордно подорожчала картопля.
Ціни на продукти на Львівщині
У вересні в Державній службі статистики підрахували, що за місяць споживчі ціни у Львівській області зросли на 0,4% порівняно із липнем. Загалом від початку року зростання ставить 4,5%.
За місяць змінилась вартість продуктів харчування та безалкогольних напоїв. Вони подорожчали на 0,9%.
Зросла вартість таких продуктів:
- яйця (на 6,1%),
- крупи пшеничні – на 4,5%,
- овочі – на 3,7%,
- м’ясо свинини, птиці – на 3,6%,
- олія соняшникова – на 2,9%,
- борошно пшеничне, кондитерські вироби з борошна – на 2,7%,
- риба морожена – на 2,2%,
- сири тверді типу едам, кисломолочна продукція – на 2,0%,
- молоко, хліб – на 1,6%,
- макаронні вироби з м’яких сортів пшениці – на 1,3%,
- масло вершкове – на 0,9%.