Національний календар щеплень: львівський імунолог розповів, від чого варто вакцинуватись
В Україні до Національного календаря обов'язкових щеплень входить імунізація проти 10 хвороб.
Про це у коментарі журналістці ІА Дивись.info розповів імунолог Клінічного центру дитячої медицини у Львові Ігор Савчак.
«У всі пори року варто вакцинуватись тими вакцинами, які існують для подолання інфекційних захворювань. Зокрема, якщо говорити про Національний календар обов'язкових щеплень, то згідно з віком дитини чи дорослого передбачено конкретні щеплення — від кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції і гепатиту. Це стосується і кору, краснухи та паротиту (свинки - Ред.). Усі вони є безкоштовними для пацієнтів», — пояснив лікар.
Також до Національного календаря щеплень входить імунізація від туберкульозу.
«Що стосується рекомендованих вакцин, то варто вакцинуватись від пневмококу, менінгококу, вітряної віспи та гепатиту А. Єдина вакцина, яку можна хоча б частково назвати сезонною, це вакцина проти грипу, адже проводиться в якийсь певний період року», — додав пан Савчак.
До речі, більше про імунізацію проти ГРВІ, дивіться тут.
Дорослі, які у дитинстві отримали усі обов'язкові щеплення, потребують ревакцинації проти дифтерії і правця кожні 10 років.
Вакцинація — історія
У Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що вакцинація – це один із найважливіших винаходів людства. Пояснюють: в епоху до появи та активного використання вакцин близько половини дітей у світі не доживали до 5 років. Зараз смертність серед дітей цього віку скоротилась до 4%.
«Але й досі кожні 20 секунд одна дитина помирає від хвороби, якій можна було б запобігти вакцинацією, бо не має доступу до вакцини або батьки не зробили їй щеплення», — стверджують у відомстві.
Там навіть показали, який шлях пройшло людство для того, щоб винайти та успішно застосувати вакцини.
Звертаємо увагу, що цей матеріал є ознайомчим, його не варто сприймати як підґрунтя для вставлення діагнозу. Якщо вам потрібна допомога, зверніться до фахівця.