У Львівській ОВА спростували інформацію про порушення прав дітей у притулку
Сьогодні, першого листопада, заступник начальника ЛОВА Іван Собко та начальник Служби у справах дітей Володимир Лис спростували інформацію про порушення прав дітей в притулку Служби у справах дітей ЛОВА.
Про це повідомила пресслужба Львівської ОВА.
Як відреагували на звинувачення в ЛОВА
Володимир Лис спростував інформацію, що дітей поміщали в ізолятор як покарання: «У притулку є ізолятор, який використовують для тимчасової ізоляції дітей з підозрою на захворювання... Того дня, коли прийшла перевірка, в ізоляторі перебували дві дитини, які не пішли до школи, оскільки мали скарги на біль у животі. Їх оглянула медсестра. Варто зазначити, що ізолятор – це звичайна кімната, облаштована для комфортного перебування дітей, і ніяких екстремальних умов там немає».
Як повідомив Іван Собко, притулок не є медичною установою, а тому не потребує ліцензії на медичну діяльність. Так він відповів на інформацію, що, нібито, лікарі закладу працюють без відповідних ліцензій.
Згідно зі статистикою, яку оприлюднив Володимир Лис, за минулий рік зі 105 дітей, що перебували у притулку, 47 повернули у сім'ї, 11 влаштували в сімейні форми виховання, дев'ятьох — в заклади, а 38 вступили до училищ та вищих навчальних закладів.
Також він додав, що Служба у справах дітей будує та купує будинки сімейного типу, активно проводить навчання з питань патронату, а цього року було створено п'ять таких сімей.
Напередодні ж омбудсман Лубінець заявив, що у 2023 році зі 44 дітей до патронатних сімей потрапило лише четверо.
Іван Собко додав, що ні Львівська ОВА, ні Служба справ дітей при Львівській ОВА не отримували звіту про порушення, які виявили.
Що передувало
Напередодні, 31 жовтня, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що у дитячому притулку на Львівщині порушували права дітей.
За його словами, дітей там поміщали в ізолятор як покарання, лікарі притулку працюють без ліцензії, багато дітей перебувають у притулку понад встановлений термін у 90 днів, а минулого року лише чотири дитини з 44 потрапили до патронатних сімей.
У поліції вже розпочали кримінальне провадження та проводять досудове розслідування.