Книжки про котів, свободу та минуле: що почитати з новинок у листопаді

В українських видавництвах у вересні та жовтні з'явилися різноманітні новинки. У нашій добірці можна знайти книжки про свободу, минуле, війну, стосунки, котячу філософію і не лише.

ІА Дивись.info продовжує переглядати видавництва та складає добірки книжкових новинок. У нашому списку можна знайти видання українських та іноземних авторів різних жанрів та тематик. Подивитися попередні добірки можна тут.

«Стається і не перестає» Галина Крук

«А-ба-ба-га-ла-ма-га»

Галина Крук – поетка, письменниця, перекладачка та літературознавиця. Авторка збірок поезій – «Сліди на піску», «Спів/існування», «Доросла». Цьогоріч потрапила в короткий список однієї з найпрестижніших поетичних премій «Ґрифон» за збірку віршів «A Crash Course in Molotov Cocktails».

«Стається і не перестає» – шоста поетична збірка Галини Крук. До книжки увійшли поезії авторки, які вона написала протягом останніх десяти років. Зокрема, тут є нові віршів поетки та вибрані з її попередніх збірок.

«десь посеред війни і смерті з кимось стається любов
як несподівана дорожня пригода, як напад болю,
як спазм серцевого м’яза триматися за когось
він, що довіз трьохсотого до найближчого стабпункту
вона, що трапилася на зворотному шляху, розчахнута,
як дорожня Біблія на випадковій сторінці
як дорожня Біблія у такому твердому окладі самозахисту,
що нею можна вбити, якщо добряче замахнутися
і він читає вголос із того місця, яке відкрилося:
глава така-то стих такий, увірувавши водночассі
з губ її зчитує спрагу гострішу від небезпечного леза,
нею можна голитися щоранку…»

(уривок з поезії Галини Крук)

Книжки про котів, свободу та минуле: що почитати з новинок у листопаді - 2
«Стається і не перестає» Галина Крук/ «А-ба-ба-га-ла-ма-га»

«Часосховище» Ґеоргі Ґосподінов

«Meridian Czernowitz»

Ґеоргі Ґосподінов – сучасний болгарський письменник та поет. У своєму творчому доробку має такі книжки, як-от: «Лапідаріум», «Вишня для народу», «Природний роман» та інші.

У 2024 році вийшов переклад його філософського роману «Часосховище», за який письменник отримав Букерівську премію. У книжці розповідається історія психіатра Ґаустіна. Він відкриває незвичну клініку, де лікує пацієнтів з хворобою Альцгаймера. Однак до нього звертають не тільки люди з таким діагнозом. Водночас на перший погляд історія лікування досягає глибших сенсів, коли йдеться про минуле та пам’ять, що часто ніяк не відпускає.

«Багато років по тому, коли чимало спогадів уже розлетілися, як сполохані голуби, він усе ще міг повернутися в той ранок, коли безцільно вештався вулицями Відня, а один безхатько з вусами, як у Маркеса, продавав газети на тротуарі під раннім березневим сонцем», – з книжки «Часосховище».

Книжки про котів, свободу та минуле: що почитати з новинок у листопаді - 3
«Часосховище» Ґеоргі Ґосподінов/ Meridian Czernowitz

«У сутінках перед світанком: історії непохитних»

«Видавництво Старого Лева»

У книжці «У сутінках перед світанком: історії непохитних» зібрано 18 історії людей, життя яких змінилося під час повномасштабної війни. Хтось з них втратив рідних, а хтось – свій дім чи роботу. Вони знайшли сили жити далі та показують цим незламність українців. Інтерв’ю з героями провели в межах проєкту  «Малі історії Великих людей» від Українського католицького університету.

«З яких міст тільки не дзвонили, щоб не попросити про допомогу для своїх рідних! Я була на зв’язку 24/7. Тоді й зрозуміла, що Україні – це велике світове село. Не європейське, а саме світове», – з книжки «У сутінках перед світанком: історії непохитних».

Книжки про котів, свободу та минуле: що почитати з новинок у листопаді - 4
«У сутінках перед світанком: історії непохитних»/ Видавництво Старого Лева

«Так тобі й треба, або Чому в стосунках варто обирати себе» Катя Бльостка

Видавництво «Віхола»

Катя Бльостка –  блогерка та авторка книжки «Матера вам не наймичка, або Чому діти це — прекрасно...».

У своїй новій книзі «Так тобі й треба, або Чому в стосунках варто обирати себе» Катя Бльостка розповідає про власний досвід стосунків з чоловіками. Вона пише про різні ситуації у відносинах: перші почуття, побачення, секс та конфлікти. Ці історії пронизані гумором до життя та шляхом до розуміння власних потреб та бажань. Як зазначає сама авторка, ця книжка звучить трьома голосами: дівчинки-підлітка, молодої мами та дорослої жінки.

«Забудуться деталі, якісь декорації, навіть чиїсь імена… Не забудуться трепет, радість, розчарування, біль і любов… Не забудуться тодішні відчуття, які панували в душі. Їх не витерти з пам’яті», – з книжки Каті Бльостки.

Книжки про котів, свободу та минуле: що почитати з новинок у листопаді - 5
«Так тобі й треба, або Чому в стосунках варто обирати себе» Катя Бльостка/
Видавництво «Віхола»

«Княгиня» Тарас Шевченко

Видавництво «Vivat»

Тарас Шевченко – поет, письменник, художник та той, чиї вірші стали національним кодом для українців. Водночас у його творчому доробку досі маловідомими залишаються прозові твори.

У збірці «Княгиня» міститься три повісті Тараса Шевченка: «Наймичка», «Варнак» та «Княгиня». У кожному з них автор зображує історії людей, які зіштовхуються з несправедливістю, осудом та важким становищем та нерівністю у суспільстві. Передмову до видання написав Олександр Боронь.

«У повісті Шевченко вперше у своїй прозовій творчості порушує проблему так званого кріпосного інтелігента – невільника, який здобув освіту, однак не дістав волі. Життя кріпака неминуче перетворювалося на постійну нестерпну муку від усвідомлення безвиході й безглуздя дальшого існування», – зазначає Олександр Бронь у передмові до книжки.

Книжки про котів, свободу та минуле: що почитати з новинок у листопаді - 6
«Княгиня» Тарас Шевченко/
Видавництво «Vivat»

«Котяча філософія. Коти і сенс життя» Джон Грей

«Лабораторія»

Джон Грей – британський політичний філософ, почесний професор європейської думки Лондонської школи економіки. Основні напрямки його зацікавлень – аналітична філософія та історія ідеї.

У своїй книжці «Котяча філософія. Коти і сенс життя» вінрозмірковує надпитаннями:як бути щасливим? Як пристосуватися до цього мінливого світу? або як прийняти світ таким, як він є? Для цього автор досліджує природу котів та їхній спосіб життя. Саме на прикладі цих тварин філософ намагається пояснити й життя людей.

«Нудьга — це страх лишитися наодинці із собою. Коти щасливі бути собою, тоді як люди намагаються досягти щастя, тікаючи від себе. Саме в цьому полягає основна відмінність котів від людей», – цитата з книжки.

Книжки про котів, свободу та минуле: що почитати з новинок у листопаді - 7
«Котяча філософія. Коти і сенс життя» Джон Грей/ «Лабораторія»

«Свобода» Себастьян Юнґер

«Наш формат»

Себастьян Юнґер – американський письменник та журналіст. Автор книг – «Ідеальний шторм», «Вогонь», «Смерть у Белмонті», «Плем’я».

У книзі «Свобода» Себастьян Юнґер пише про особливість такої цінності для людини як свобода. Видання складається з трьох розділів – «Біжи», «Бийся», «Думай». Так, автор розмірковує про основні аспекти свободи, подає приклади її виборювання та роль в історії для різних держав.

«Протягом більшої частини історії людства за свободу доводилось якщо не вмирати, то принаймні страждати, і це підносило її цінність до чогось майже священного. Однак у сучасних демократіях рідко потрібен етос публічної жертви, оскільки свобода і виживання більш-менш гарантовані. Це велике благословення, яке, однак, дає людям право вважати будь-які незручності…», – уривок з книги «Свобода» Себастьяна Юнґера.

Книжки про котів, свободу та минуле: що почитати з новинок у листопаді - 8
«Свобода» Себастьян Юнґер/ Наш формат

«Діти вогненного часу» Катерина Пекур та Мія Марченко

«READBERRY»

Катерина Пекур — сучасна письменниця, редакторка та сценаристка. Її твори надруковані в різних антологіях, як-от: «Серце міста. Антологія сучасного українського міського фентезі: Збірка оповідань», «365 новорічних слів. Антологія сучасної української фантастики». Мія Марченко  — письменниця та перекладачка, авторка книги «Місто Тіней».

У фентезійній розповіді «Діти вогненного часу» зображена історія Каті, яка потрапила у перші дні повномасштабної війни на Залізничний вокзал у Києві. Тут вона зіштовхується з новою реальність, а також потрапляє в таємний простір Завокзалля. Саме тут на дівчинку чекає химерна мандрівка та знайомство з новими людьми.

«Він відчував це сотні років. Та нарешті відплата близько. Усе мало змінитися. І чергова людська війна явилася так вчасно. Він роззирнувся й неспішно, ледь пританцьовуючи, пішов крізь юрбу», – цитата з книжки.

Книжки про котів, свободу та минуле: що почитати з новинок у листопаді - 9
«Діти вогненного часу» Катерина Пекур та Мія Марченко/ READBERRY

Попередня добірка книжок (новинки серпня)

Минулого разу ми підготували для вас добірку новинок від українських видавництв за серпень. Туди увійшли такі видання як:

  • «Свідчення» Вікторія Амеліна.
  • «Потяг прибуває за розкладом. Історії людей і залізниці» Марічка Паплаускайте.
  • «Битва за твій мозок» Ніта А. Фарагані.
  • «Доктор Серафікус» В. Домонтович.
  • «Розповіді епохи джазу» Френсіс Скотт Фіцджеральд.
  • «Війна і нові горизонти. Лідери думок про сьогодення й майбутнє України і світу» (автор ідеї – Дмитро Кулеба).
  • «Пес Патрон і Великий Т» Ран Юліта

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: