Адміністрація Байдена дозволила американським підрядникам працювати в Україні - CNN
Адміністрація президента США Джо Байдена скасувала обмеження, які фактично забороняли американським військовим підрядникам працювати в Україні. Тепер вони можуть надавати допомогу у ремонті та обслуговуванні наданих США систем озброєння, таких як винищувачі F-16 і системи ППО Patriot.
Про це повідомляє CNN, посилаючись на офіційні джерела.
Ця зміна дозволяє Міністерству оборони США укладати контракти з американськими компаніями, що забезпечить оперативніше технічне обслуговування критично важливого озброєння для українських Збройних Сил.
Американські підрядники будуть розташовані далеко від лінії фронту і не братимуть участі в бойових діях. Їхня основна задача — допомагати українським військовим швидко ремонтувати та обслуговувати техніку, зменшуючи час її простою.
Серед систем, які потребують спеціального технічного обслуговування, чиновники особливо виділяють винищувачі F-16, які Україна отримала цього року, та системи Patriot.
Очікується, що найближчим часом Пентагон розпочне публікацію тендерів для зацікавлених компаній. Потенційні підрядники повинні будуть надати плани зниження ризиків, щоб забезпечити безпеку своїх співробітників.
«Це рішення було ухвалено після ретельної оцінки ризиків і консультацій з усіма зацікавленими сторонами», — заявив представник оборонного відомства.
Попри нову політику, у США наполягають, що це не призведе до суттєвого збільшення чисельності американського персоналу в Україні. Передбачається, що одночасно в країні працюватимуть від кількох десятків до кількох сотень підрядників.
До цього часу пошкоджене американське озброєння доводилося вивозити на ремонт до країн НАТО, що значно збільшувало час відновлення техніки. Зміна політики дозволить проводити ремонтні роботи безпосередньо в Україні, прискорюючи повернення техніки на фронт.
З часу російського вторгнення в 2022 році США обмежували присутність своїх громадян в Україні, побоюючись прямих сутичок із російськими військовими. Технічна підтримка надавалася здебільшого дистанційно, через відеозв'язок.
Наразі залишається незрозумілим, чи продовжить ця політика діяти після можливого повернення Дональда Трампа до президентської влади. Він раніше заявляв, що прагне завершити війну між Україною та Росією «протягом 24 годин».
Зміна політики демонструє прагнення адміністрації Байдена надати Україні перевагу у війні, але водночас не допускати прямого залучення американських військових до бойових дій.
Читайте також: Солдати Північної Кореї, відправлені на фронт, відповідають тижневим втратам Росії - американські аналітики