Львівські лікарі врятували трирічну дитину, в якої вірусна та бактеріальна інфекції руйнували легені
У Львові медики врятувати 3-річну дівчинку, яка перебувала у важкому стані через пневмопіоторакс та пневмонію.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Центру дитячої медицини «Охматдит».
Там розповіли, що у Вікторії спочатку підвищилася температура, яка довго не збивалася. Тоді лікар-педіатр оглянула дитину та виписала ліки для лікування вдома.
Опісля дівчинці стало ще гірше: з'явився кашель, вона скаржилася на біль у грудній клітці, багато плакала і спала.
Опісля батьки знову звернулися до лікарів, які виявили у легенях рідину та перенаправили пацієнтку до «Охматдиту». Тут її діагностували двобічну полісегментарну пневмонію. Дівчинка перебувала на кисневій масці. Згодом на високопотоковій осциляції киснем через канюлі, а потім її перевели на штучну вентиляцію легень. Під цим апаратом вона пробула чотири дні. Тоді з'явився пневмоторакс.
Після цього лікарі провели дренування та перевели дитину на високочастотний осцилограф, щоб максимально тримати легеню відкритою. Далі Львівська обласна клінічна лікарня надала апарат ЕКМО та витратні матеріали для підтримки життєво важливих функцій організму дівчинки.
«У дитини також був пневмопіоторакс. Це був дуже складний випадок. Виживання на ЕКМО становить дуже малий відсоток. Не кожен наважується на такі кроки, але у нашому Центрі це вже третій пацієнт, який вижив завдяки цьому апарату,» — розповіла керівниця відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії Віра Приймакова.
За словами медиків, дівчинка й до цього часто хворіла, однак цього разу комбінація вірусної та бактеріальної інфекції фактично повністю зруйнувала праву легеню і частково ліву.
Так, дитина пройшла тривале лікування, зокрема більше двох тижнів перебувала у стані сну в одній позі. Фахівці Клініки реабілітації дітей працювали над відновленням м'язової рухливості дитини.
Зараз пацієнтка поступово повертається до повноцінного життя.
ЕКМО (екстракорпоральна мембранна оксигенація) — це метод тимчасової підтримки роботи серця та легень за допомогою спеціального апарата, який забезпечує оксигенацію крові (насичення її киснем) та видалення вуглекислого газу поза організмом. Ця процедура використовується у пацієнтів, чиї легені або серце тимчасово не можуть виконувати свої функції через важкі захворювання чи травми.
Раніше ми розповідали, що у Львові хірурги врятували півторарічного хлопчика з глибокими опіками.