У Львові з'явився мобільний застосунок для е-квитка

tsi-1
Валідатори для оплати проїзду у громадському транспорті Львова/Ілюстративне фото/Міська рада

У середу, 11 грудня, у Львові презентували мобільний додаток «Електронний квиток ЛеоКарт». Застосунок вже доступний для завантаження та працює у тестовому режимі.

Про це повідомили на брифінгу у Львівській міській раді, який провели з нагоди річниці впровадження е-квитка в місті.

Що відомо про застосунок для е-квитка та як він працює

Наразі через застосунок «Електронний квиток ЛеоКарт» можна придбати загальні пересадкові квитки, а пізніше стануть доступними і абонементи.

Застосунок вже доступний для завантаження в AppStore та Google Play

Вартість однієї поїздки з додатком є такою ж, як і при оплаті загальною Леокарт та становить 13 грн. Щоб оплати проїзд в такий спосіб, необхідно:

  • завантажити додаток;
  • обрати квиток;
  • вказати кількість пасажирів та кількість квитків, які людина хоче придбати;
  • здійснити оплату та активувати квиток. Він міститиме QR-код;
  • тоді телефон із квитком потрібно прикласти до зчитувача QR-кодів на валідаторі у транспорті (у правому верхньому кутку екрана);
  • якщо оплата успішна – на валідаторі з’явиться зелена відмітка.

Протягом 40 хвилин пасажири можуть здійснювати безоплатні пересадки. У такому разі квиток є дійсним до закінчення поїздки.

Через застосунок «Електронний квиток ЛеоКарт» одночасно можна купити більшу кількість квитків про запас. І вже поступово їх використовувати.

Перші тижні додаток працюватиме у тестовому режимі. У разі виявлення неточностей пасажирів просять інформувати про це комунальне підприємства «Львівавтодор», зокрема через гарячу лінію за номером 0800 303 007 чи соцмережі.

Мобільний додаток «Електронний квиток ЛеоКарт» розробили фахівці української ІТ-компанії SoftServe.  

Е-квиток Львові

У місті безготівкова оплата за проїзд у громадському транспорті запрацювала 11 грудня 2023 року.

За цей час у системі е-квитка зареєстровано у системі е-квитка було зареєстровано понад 120 млн поїздок. Станом на 11 грудня 2024 року такий спосіб розрахунку обрали для себе 91% пасажирів, а паперовий (найдорожчий) квиток у водія купує лише 9% користувачів транспорту, як зазначають у ЛМР.

За даними міськради, за рік у Львові видали 452 тисяч транспортних карток ЛеоКарт.

Директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило зазначив, що завдяки впровадженню системи АСОП, вдалося детінізувати сферу перевезень у громадському транспорті. Завдяки цьому, у перевізників у 1,5-2 рази зросла виручка. Це дозволяє їм оновлювати рухомий склад, збільшувати кількість транспорту  на маршрутах та платити водіям офіційну конкурентну заробітну плату, сплачуючи всі необхідні податки. За його словами, зараз зарплата водія ЛК АТП–1  складає в середньому 47,6 тис. грн, тоді як в листопаді минулого року водії отримували 27,7 тис. грн. Загалом, за рік усі перевізники, що працюють на міських маршрутах, додатково сплатили до бюджету 87,7 млн грн податків з офіційної зарплати свої працівників. Для водіїв це – соціальні гарантії, зокрема виплата відпускних, лікарняних, пенсійне забезпечення.

«Зараз всі операції у громадському транспорті – обліковані. Суттєво зросла виручка перевізників. Це офіційні прозорі кошти, які дають можливість підприємствам використовувати їх на оновлення рухомого складу, на  підвищення зарплат, на сплату податків. Водій отримував частинку офіційної зарплати, а другу частину, яку -  достеменно  не відомо, кожного вечора приносив додому. Ми забрали в нього всю цю необліковану готівку, виплатили йому повноцінну прозору зарплату зі всіма нарахуваннями. Загалом, це є дуже позитивні речі, які якісно впливають на роботу перевізників, а відтак на якість перевезень у місті», — розповів на підсумках за рік роботи е-квитка Олег Забарило.

Скільки коштує проїзд у громадському транспорті Львова

У Львові діють єдині тарифи на проїзд в міському транспорті.  Вартість однієї поїздки в міських автобусах, трамваях та тролейбусах залежить від обраного пасажиром способу оплати та становить:

  • 13 грн — при оплаті транспортною карткою ЛеоКарт,
  • 15 грн  – при оплаті банківською картою чи пристроєм з NFC,
  • 25 грн – при оплаті готівкою у водія,
  • 6,5 грн – для студентів при оплаті студентською транспортною карткою ЛеоКарт.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: