На Львівщині сьогодні поховають вісьмох полеглих воїнів — що про них відомо
У п'ятницю, 13 грудня, на Львівщині прощатимуться із вісьма військовослужбовцями, які загинули в російсько-українській війні.
Про це повідомили у військовій адміністрації регіону.
Що відомо про полеглих воїнів
- Олександр Станєв. Народився у Бахмуті Донецької області, де проживав до 2022 року. З початком повномасштабного вторгнення з сім’єю переїхав на Львівщину до Дрогобича. У жовтні 2024 року добровільно долучився до лав Збройних Сил України. Був стрільцем мотопіхотного відділення в складі 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, військова частина А1619. Загинув 6 грудня неподалік населеного пункту Новотроїцьке Покровського району на Донеччині.
- Ігор Кійко. Мешканець села Семенівка Пустомитівської громади, що на Львівщині. Воїн служив у 77-ій окремій аеромобільній Наддніпрянській бригаді, військова частина А 4355. Загинув 6 грудня поблизу населеного пункту Ізюм Харківської області. Йому було 58 років.
- Дмитро Ананько. Меканець Шептицької громади. Молодший сержант 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила. Захищав Україну з 2015 року. У березні 2022 року воїн отримав важкі поранення, але після тривалого лікування в листопаді 2022 знову повернувся на фронт. На фронті воїн знов отримав поранення і з березня 2023 року захисник продовжив лікування у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону. Тривалий час медики боролися за життя Дмитра Ананька, але врятувати його так і не вдалося.
- Назар Островський. Львів’янин. Учасник Революції Гідності. Згодом добровільно вступив до одного з батальйонів Національної гвардії України та виконував бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції. Із перших місяців повномасштабного вторгнення РФ повернувся до лав Національної гвардії України. Спершу виконував бойові завдання на Київщині, упродовж останнього часу боронив Донеччину у складі 12-ї бригади оперативного призначення «Азов». Загинув 25 жовтня.
- Іван Манус. Родом зі Львова. Із початком повномасштабного вторгнення добровільно долучився до лав ЗСУ. Боровся із окупантами на Харківщині у складі 419-го окремого стрілецького батальйону 42-ї окремої механізованої бригади. Не стало воїна 4 грудня.
- Андрій Балицький. Мешканець села Стрільбичі Старосамбірської громади на Львівщині. Був стрільцем–санітаром мотопіхотного спеціалізованого відділення спеціалізованого батальйону «Шквал» військової частини А1619. Загинув поблизу населеного пункту Новотроїцьке Донецької області.
- Богдан Білоцерковець. Уродженець Жидачева Львівської області. Був стрільцем спеціалізованого відділення стрілецького спеціалізованого взводу військової частини А0666. Загинув 6 грудня поблизу населеного пункту Часів Яр Бахмутського району Донецької області. Воїну було 38 років.
- Іван Стень. Народився в селищі Шкло на Львівщині, де навчався і закінчив місцеву школу. Проходив службу на морському флоті в Миколаєві. З початком повномасштабного вторгнення став на захист України. Виконував бойові завдання у Бахмуті, Часовому Яру, Покровську. Неодноразово був поранений, але після коротких реабілітацій повертався назад на фронт. 7 вересня час виконання бойового завдання поблизу Маринівки Донецької області знову отримав важкі поранення. Впродовж трьох місяців лікарі боролися за життя бійця. Помер воїн 9 грудня у лікарні.
Із ранкового зведення Генштабу: на фронті відбулось понад двісті бойових зіткнень, а ЗСУ знищили майже півтори тисячі росіян.