Як цьогоріч святкували Водохреще на Гуцульщині
Цьогорічне святкування Водохреща у гірському селі Криворівні, що на Гуцульщині, шостого січня зібрало сотні людей з усієї України.
Про дійство розповідає журналістка ІА Дивись.info з місця подій.
Святкування розпочалося з Божественної Літургії у церкві Різдва Пресвятої Богородиці — однієї з найстаріших дерев’яних церков Карпат. На богослужіння прийшли не лише місцеві жителі, а й гості з різних куточків країни.
Потім місцеві мешканці — гуцули виконали декілька старовинних колядок у традиційних вбраннях. Головним атрибутом стала трембіта — народний духовий інструмент, без якого не відбуваються всі масштабні свята в цьому регіоні.
Опісля віряни вирушили до Чорного Черемошу, де відбулося освячення води. Цьогоріч на березі встановили великий хрест з берези, який зробили місцеві мешканці. Там ж прозвучала завершальна коляда, яка закінчила цикл різдвяних свят.
За словами пана Михайла, місцевого мешканця, такі масштаби святкування Водохреща почались декілька років тому, коли люди масово почали поширювати фото та відео з дійства. Також найбільше гуцульських партій саме з Криворівні серед інших сел.
Зокрема він додав, що традиції почали активно відновлювати після розпаду Радянського Союзу, коли місцеві мешканці почали ходити колядувати, після чого з часом утворились численні партії колядників, які існують й донині.
Місце освячення води на Водохреще час від часу оновлюється, оскільки береги річки Чорний Черемош зазнають негативного впливу стихії, тому стають непридатні для користування.
З роками люди почали все більше і більше поновлювати традиції, що є хорошою тенденцією не тільки для Гуцульщини, але й для всієї України.
Нагадуємо, чому з'явилось свято Водохреща та як його святкують у Львівщині.