Майбутній бульвар на проспекті Чорновола у Львові: що буде з МАФами
На проспекті В'ячеслава Чорновола у Львові облаштують пішохідний бульвар. Ідеться про ділянку від кільця на перехресті з вулицею Липинського до вулиці Варшавської. Аби втілити проєкт, доведеться знести МАФи, що там діють, втім не всі підприємці підтримують цю ідею та пікетують проти цього рішення.
Концепцію проєкту із облаштування бульвару на цій локації підтримали під час виконавчого комітету міської ради у жовтні торік, а саме рішення про майбутній простір ухвали ще 2021 року, повідомив у коментарі ІА Дивись.info заступник міського голови Львова із містобудування Любомир Зубач.
Він уточнив, що вже завершили інвентаризацію тимчасових споруд, яких було понад пів сотні. Десять таких локацій працювали незаконно.
«Пікетують саме ті підприємці, котрі працювали поза правовим полем», — відповів посадовець на питання з приводу акцій протесту.
За словами пана Зубача, зважаючи на це у міській раді створили робочу групу, члени якої опікуватимуться питаннями та пропозиціями власників МАФів, котрі потрібно демонтувати. Шість тимчасових споруд, які діяли за цією адресою, перемістять на інші локації.
«Робоча група продовжує працювати. (Нині - Ред.) демонтажі відбуватимуться лише в добровільному порядку. Ми регулярно збираємось. Ми пішли на зустріч підприємцям. Є певні варіанти, як виходити з цієї ситуації. Деякі підприємці подали звернення, що готові перемістити свій бізнес на іншу локацію. Це оптимальне рішення. Адже не може бути одиничний інтерес вище загального, тобто мешканців району у цьому випадку. Парадоксально, що пікетують саме ті підприємці, які вели діяльність поза межами правового поля. Тобто працювали там незаконно впродовж 5 років», — коментує посадовець.
Пояснює, що тимчасові споруди діяли доти, доки не ухвалили рішення щодо проведення ремонтних робіт на цій локації.
Водночас Зубач оприлюднив фото, на якому, за його даними, розташована «наливайка». Зі слів посадовця, саме власники цього закладу найчастіше організовують пікети під Ратушею із вимогою скасувати рішення про демонтаж їхнього МАФу.
«Під час інвентаризації тут зафіксували алкоголь і тютюн. Думаю, коментарі зайві», — стверджує він.
Каже, що позиція Львівської міської ради несумісна з продажем алкоголю в тимчасових спорудах.
Який вигляд матиме громадський простір на Чорновола
Все розпочалось із ухвали депутатів Львівської міської ради 2021 року. Вона передбачає облаштування пішохідного бульвару на проспекті В'ячеслава Чорновола. Нині вже зробили частину локації, поряд з торговим центром «Арсен». Ідеться про велосипедну доріжку та пішохідну частину.
Згідно із візуалізацією, яку розробив «Інститут просторового розвитку», також передбачені: озеленення обабіч території, місяця для відпочинку, атракції для дітей та спортивні майданчики.
Керівник міського департаменту природних ресурсів та будівництва Тарас Кубай додав, що також передбачені спеціальні входи до будівель уздовж проспекту.
Загальна довжина бульвару складає 1,2 кілометри.
Роботи оплатить інвестор, а також підприємці. Останні фінансуватимуть окремі сектори, які напередодні поділять.