Спортивна клініка на Львівщині надає безкоштовну реабілітацію для військових

Українська спортивна клініка (USC), яка релокувалася з Харкова на Львівщину у серпні 2022 року, надає безкоштовні послуги з реабілітації для військовослужбовців. Центр спеціалізується на лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, фізіотерапії, реабілітації та організації хірургічних втручань.
Про це повідомили у пресцентрі Львівської ОДА.
До початку повномасштабного вторгнення клініка працювала в Харкові та Києві. Через воєнні дії харківський філіал переїхав на Львівщину і зараз розташований в індустріальному парку поблизу Львова.

Фокус на військових та реабілітацію
З огляду на потреби, викликані війною, центр активно співпрацює з благодійними організаціями, зокрема з «Фондом допомоги Україні «Рух у майбутнє», щоб забезпечити безкоштовну реабілітацію для поранених військових. Від 2015 року послугами клініки скористалися 238 військовослужбовців, з них 194 – після початку повномасштабної війни.
Для цивільних пацієнтів послуги центру залишаються платними. За словами директора клініки Олега Касатки, у 2022 році вони інвестували в проєкт понад 280 тисяч доларів. За день клініка приймає до 40 пацієнтів, а загалом може обслуговувати до 100 відвідувачів на день.

Майбутні плани та співпраця з університетом
Як зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, зараз ведуть перемовини щодо співпраці з Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького. Студенти університету зможуть проходити навчання і практику в спортивній клініці, що дасть їм можливість отримати досвід роботи з пацієнтами.

Зіркові пацієнти USC
Серед пацієнтів клініки — чимало відомих спортсменів. Послугами центру користувалася легкоатлетка та олімпійська чемпіонка Ярослава Магучіх. Незабаром на реабілітацію до клініки приїде 26-річний військовослужбовець, який у мирному житті є артистом балету та пережив російський полон.
«Коли почалось повномасштабне вторгнення, ми рятувалися. Нам пропонували переїхати за кордон, адже деякі аспекти нашої роботи є унікальними навіть для Європи. Однак ми свідомо залишилися в Україні, бо віримо, що саме тут наша допомога зараз найпотрібніша», — додав Олег Касатка.
