У Львові презентували роботи митців про вплив надміру інформації

4 лютого у Львівському палаці мистецтв відкрили виставку «Загублена людина», яка присвячена надміру інформації та її впливу на людину в сучасному світі.
Журналістка IA Дивись. іnfо відвідала відкриття та розповідає детальніше про виставку.
У найменшому залі мистецького простору презентували близько тридцяти полотен іноземних митців: поляків, чехів, американців, а також декілька робіт українців. Виставку відкрили минулого року у Кракові (Польща) і вона мала там неабиякий успіх.

Мета виставки
Ольга Луковська, заступниця директора Львівського палацу мистецтв, наголосила на важливості теми впливу надмірної інформації на людину в сучасному світі. За її словами, митці Сілезької академії в Польщі вирішили провести мистецький експеримент, щоб через власні твори передати підсвідомі відчуття цього впливу.
«Інформація зараз буквально повсюди — із гаджетів, телефонів, телевізорів, радіо. Щодня ми стикаємося з потужним потоком даних, навіть не замислюючись, як це впливає на наш мозок. Зазвичай такі дослідження проводять медики, але цього разу свої внутрішні відчуття вирішили передати художники. Вони створили зображення, що стали відображенням їхніх підсвідомих реакцій», — пояснює Ольга Луковська.
«Ми дуже пишаємося, що частина цієї експозиції завітала до Львова. Сьогодні в ній беруть участь троє українських митців».


Спроба стати митцем
«Ця виставка насамперед звертається до молоді, яка нині перебуває у шаленому потоці інформації, з якого ми майже не виходимо, — зазначає директор Львівського палацу мистецтв Левко Ванькович. — Ми спимо з гаджетами, прокидаємося з ними, снідаємо, обідаємо, і здається, що взагалі не вміємо відключатися.
На цій виставці є чудова нагода подивитися на мистецькі роботи і спробувати стати митцем самому. Прийшовши додому після цього інформаційного потоку, можна відкласти гаджет і взяти до рук олівець, ручку чи пензлик та спробувати намалювати свої емоції.

Яким ми залишилися наприкінці інформаційного дня? Що відчуваємо? Яким кольором хочемо це передати — червоним, зеленим, чи, можливо, лише чорним? Чи хочемо, щоб наш малюнок був яскравим і барвистим, а чи він покаже нашу втому та виснаження?
Наша залежність від постійного потоку інформації та дофамінових стимулів через гаджети вже стає очевидною. Тому я закликаю всіх експериментувати: спробуйте намалювати свої емоції. Це справді цікавий досвід».


Скільки триватиме виставка
Виставку «Загублена людина» у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) можна переглянути протягом декількох місяців (точна дата закінчення не зазначена). Вхід 150 грн, пільговий — 100.
Які ще виставки є у Львівському палаці мистецтв
Крім вищезазначеної, у межах мистецького простору відбуваються дві виставки: «Роман Патик: відлуння часу» та «Мій Майдан» Олександра Синиці, яка присвячена десятиріччю Революції Гідності.




Нагадуємо, що у Львові через ілюстрації розповіли про передчуття війни.