У Львові стартувала програма забезпечення дітей інсуліновими помпами

У Львові розпочалася програма забезпечення дітей із цукровим діабетом 1-го типу інсуліновими помпами та витратними матеріалами. Це сучасний метод терапії, що допомагає контролювати рівень цукру в крові та покращує якість життя пацієнтів.
Про це повідомили у Львівській міській раді.
Там додали, що у рамках програми перші вісім дітей уже отримали помпи безкоштовно, ще сімом їх встановлять найближчим часом.
Як працює програма та хто має право на допомогу
Вартість однієї інсулінової помпи становить 80 тисяч гривень, а витратні матеріали для неї ще майже у 6 тисяч гривень щомісяця. Минулого року за кошти міського бюджету було придбано 15 комплектів інсулінових помп, а цьогоріч планується закупівля ще 23 таких наборів. Водночас у списку очікування наразі перебуває 110 дітей.
Право на першочергове отримання інсулінових помп мають діти військових, зниклих безвісти, Героїв України, багатодітних та малозабезпечених родин, а також діти, яких виховує один із батьків. Щоб скористатися програмою, дитина повинна бути молодшою за 18 років та проживати у Львові не менше одного року на момент звернення.
Для отримання інсулінової помпи батькам необхідно подати заяву та відповідні документи до лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.
Як інсулінові помпи допомагають дітям
Інсулінові помпи встановлюють лікарі-ендокринологи лікарні святого Миколая. Вони індивідуально налаштовують пристрій, визначають необхідну дозу інсуліну та навчають батьків і дітей користуванню ним. Після цього дитина може повернутися додому.
«Помпа дозволяє більш точно контролювати рівень цукру і гемоглобіну в крові, зменшуючи ризик розвитку ускладнень – ураження нирок, нервової системи, судин, втрати зору. Окрім того, це дає змогу дітям вести активний спосіб життя. Батьки, чиї діти вже отримали помпи, надзвичайно вдячні, адже не очікували, що місто зможе їм так допомогти», – зазначає керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради Марта Матюшко.
Інсулінова помпа є найсучаснішим методом лікування діабету. Вона імітує роботу підшлункової залози 24/7, вводячи інсулін мікродозами з високою точністю. Це допомагає зберігати стабільний рівень цукру між прийомами їжі та під час сну, а також зменшує необхідність у частих ін’єкціях.
Нагадаємо, на Львівщини за п'ять років побільшало хворих з цукровим діабетом.