На Львівщині відновлюють популяцію зубра

зубри
Джерело: Львівська ОДА

Національний природний парк «Сколівські Бескиди» є одним із небагатьох місць в Україні, де успішно відновлюють популяцію зубра європейського – найбільшого наземного ссавця Європи. Завдяки природоохоронним програмам та систематичному догляду чисельність тварин у парку поступово зростає.

Про це розповіли у департаменті екології та природних ресурсів.

Відновлення популяції

Ще в ХХ столітті зубри опинилися на межі вимирання через активне полювання та знищення їхнього природного середовища. У рамках програми реінтродукції, ініційованої Інститутом екології Карпат Національної академії наук України, у 2007 році розпочався процес повернення цих тварин у Карпати.

Перші шість особин прибули до парку у 2009 році з Німеччини, а наступного року ще п’ять – із Австрії. Завдяки створенню сприятливих умов та постійному моніторингу фахівців популяція почала зростати. Нині в Майданському лісництві мешкає 47 зубрів, із яких 36 народилися вже на території заповідника.

Зубр Європейський (1)
Зубри/Львівська ОДА

Зимова підгодівля як частина охорони популяції

Зубри живляться травами, листям, корою дерев та чагарників, проте в зимовий період їм може бракувати природного корму. Щоб забезпечити тваринам комфортні умови, у заповіднику «Сколівські Бескиди» щороку організовують зимову підгодівлю.

«Збереження зубра європейського – це не лише охорона одного виду, а й підтримка екосистеми Карпат. Завдяки належному догляду, охороні місць проживання та систематичній підгодівлі ці величні тварини можуть безперешкодно розвиватися. Щороку ми виділяємо кошти з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на закупівлю кормів, що дозволяє тваринам комфортно пережити зимовий період і мінімізувати конфлікти з місцевими громадами», – зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Оксана Війтик.

Цього року для підгодівлі зубрів було закуплено 5000 кг буряка, 5000 кг кукурудзи, 2857 кг пшениці та 1000 кг солі. Це дозволяє підтримувати здоров’я тварин та запобігати їхньому виходу на сільськогосподарські угіддя.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: