Приватизація на Львівщині 2024 року: 28 угод та 85 млн грн за один лот

У 2024 році на Львівщині провели 65 приватизаційних аукціонів, уклавши 28 угод. Найдорожчий лот – будівля на проспекті Шевченка у Львові – був проданий за 85 млн грн. У 2025 році заплановані нові перевірки балансоутримувачів та виставлення на торги державних активів.
Про це розповіли в департаменті економічної політики Львівщини.
Підсумки приватизації у 2024 році
Минулого року Фонд державного майна України (ФДМУ) оголосив 130 аукціонів, з яких 65 відбулися на Львівщині. За їхніми результатами уклали 28 договорів купівлі-продажу. Серед найуспішніших угод:
- Нежитлова будівля у Львові (просп. Шевченка, 9): стартова ціна – 11,8 млн грн, продано за 85 млн грн.
- Львівський державний інститут з проектування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств (вул. Золота, 8): стартова ціна – 294,3 тис. грн, продано за 70,1 млн грн.
- ДП «ЛьвівбудмНДІпроект» (вул. Тернопільська, 10): стартова ціна – 23,7 млн грн, продано за 60,1 млн грн.
- ДП «Проектно-конструкторське технологічне бюро» (вул. Данилишина, 4): стартова ціна – 5,5 млн грн, продано за 85 млн грн.
Аналіз ефективності використання держмайна
Робоча група, створена у 2021 році, аналізує використання державних активів у Львівській області. У 2024 році провели перевірки 15 суб’єктів господарювання, зокрема 6 підприємств Міноборони. Загалом обстежили понад 600 об’єктів нерухомості.
«Робота групи дозволила виявити невикористані державні активи, визначити, які з них доцільно передати в оренду чи на приватизацію, а також зафіксувати можливі зловживання посадовців», – зазначила директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Галина Широчук. У 2025 році планують перевірити ще 15 балансоутримувачів.
Приватизація у 2025 році: що виставлять на торги
ФДМУ планує отримати 370 млн грн надходжень від приватизації. Серед об’єктів, що підуть на аукціон:
- ДП «Екотрансенерго» (Яворівський р-н, с. Новий Яр) – стартова ціна 6 млн грн, аукціон 19 лютого.
- ДП "Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут" (вул. Наукова, 7).
- ДП «Львівське спеціальне конструкторське бюро «ТОПАЗ» (вул. Личаківська, 110).
- ДП Дослідне господарство «МИКЛАШІВ» (с. Миклашів, вул. Кругова, 11).
- ДП «Роздільське гірничо-хімічне підприємство «Сірка» (м. Новий Розділ, вул. Гірнича, 2).
Оренда держмайна: перспективи зростання
Очікують, що у 2025 році надходження від оренди державного майна зростуть до 86 млн грн. Торік регіональне відділення ФДМУ оголосило 295 аукціонів, з них 176 – у Львівській області.
«Під час воєнного стану стартова ціна лотів може бути 1 грн. Це дозволяє залучати інвесторів до активів, які не використовуються. Фінальна ціна визначається під час торгів і часто перевищує стартову», – пояснив начальник Регіонального відділення ФДМУ по Львівській, Закарпатській та Волинській областях Микола Іщук.
Водночас підготовка об’єктів до приватизації залишається викликом: юридичні проблеми, борги та відсутність документації ускладнюють процес.
Нагадаємо, у Львові демонтують незаконно зареєстрований квітковий павільйон.