Головні заяви Зеленського на Мюнхенській конференції

Безымянныйк
Скрін з відео

Володимир Зеленський заявив, що 24 лютого в Києві планується саміт ключових партнерів для обговорення безпеки, миру та майбутньої політики Заходу. Він наголосив, що НАТО має бути основою безпекових гарантій для України, або ж країна створить власну альтернативу. Зеленський також підтвердив відсутність гарантій щодо зустрічі з Дональдом Трампом до його переговорів із Путіним, проте висловив готовність до діалогу. Крім того, президент закликав Європу створити власні Збройні сили для протидії Росії, підкресливши, що українська армія має унікальний бойовий досвід, але потребує підтримки союзників.

Президент України Володимир Зеленський виступив на Мюнхенській конференції у суботу, 15 лютого.

Про саміт ключових партнерів

Як заявив Зеленський, Україна готує зустріч лідерів країн-партнерів у Києві.

"Ми вже працюємо над тим, щоб 24 лютого, у третю річницю повномасштабного вторгнення Росії, ми змогли зібратися разом у Києві та онлайн. Всі європейські лідери. Всі ключові партнери, які захищають нашу безпеку. Від Іспанії до Фінляндії. Від Британії до Польщі. Від Вашингтона до Токіо", заявив він.

За словами Зеленського, ця зустріч має дати чітке бачення наступних кроків - щодо миру, гарантій безпеки та майбутнього колективної політики країн Заходу.

Президент також повторив, що не вірить у гарантії безпеки без США.

"Так, вони (гарантії - ред.) будуть слабкими. Але Америка не дасть гарантій, якщо не буде сильних гарантій з боку самої Європи", - додав він.

Щодо вступу в НАТО

Президент Володимир Зеленський заявив, НАТО має бути основою гарантій безпеки для України, однак він зазначив, що якщо не це – потрібні умови, які дозволять побудувати інше НАТО в Україні.

Він запевнив, що не буде знімати питання членства України в НАТО з порядку денного.

"Ми вважаємо, що ядром будь-яких гарантій безпеки для України має бути членство в НАТО. Або – якщо не це – то умови, які дозволять нам побудувати інше НАТО, прямо тут, в Україні", – сказав він.

Це, за словами українського президента, потрібно тому, що в якийсь момент буде межа між війною і миром. 

"Де ця межа буде проведена і наскільки вона буде міцною – залежить від нас. Моя пропозиція: Східний кордон України, східний кордон Білорусі, східні кордони країн Балтії, східний кордон Фінляндії. Це найсильніша лінія безпеки для всіх нас в Європі, тому що це лінія міжнародного права", – акцентував він.

Щодо зустрічі з Трампом

Президент України Володимир Зеленський не має запевнення від Трампа про те, що їхня зустріч передуватиме зустрічі Трампа з Путіним.

Це він визнав під час панельної дискусії, відповідаючи на запитання американської ведучої Крістіан Аманпур.

Зеленський на її запитання про те, чи є у нього підстави сподіватися на зустріч з Дональдом Трампом до того, як Трамп поговорить з російським лідером, відповів "ні звичайно", а далі спробував перевести діалог на іншу тему. "Ми маємо план. Це наша країна, і тому це наш план", – взявся переконувати він, після чого ведуча знову перепитала, що її цікавить саме питання черговості зустрічей – хто першим формуватиме позицію президента США.

Зеленський знову перевів розмову на іншу тему, але запевнив, що і він, і Трамп зацікавлені у зустрічі, бо ідея про це лунала кілька разів під час останньої телефонної розмови.

"Здається, я першим запропонував", – додав він.

Володимир Зеленський також зауважив, що розраховує на переговори з Трампом якнайшвидше. Ми маємо терміново зустрітися, якщо ми хочемо зупинити війни, додав він, не уточнюючи щодо імовірної дати таких переговорів.

Збройні сили Європи

Європа повинна створити власні Збройні сили для протистояння російській агресії, час для цього настав, зазначив президент.

"Я вірю в Європу. І ви повинні вірити. І я закликаю вас діяти - заради себе і заради Європи - людей Європи, ваших народів, ваших домівок, ваших дітей і нашого спільного майбутнього. Для цього Європа має стати самодостатньою - об'єднаною спільною силою, українською та європейською", - сказав він.

За його словами, Європа має стати самодостатньою та об'єднати свою силу з Україною.

"Без української армії, європейських армій не вистачить, щоб зупинити Росію. Це реальність зараз. Тільки наша армія в Європі має реальний, сучасний досвід війни. Але тільки нашої армії недостатньо також. І нам потрібно те, що можете надати ви - зброя, тренування, санкції, фінансування, політичний тиск і єдність", - заявив глава держави.

Зеленський попередив, що не можна виключати можливості того, що США може сказати Європі "ні" в питаннях, які їй загрожують.

"Багато лідерів говорили про те, що Європі потрібні власні збройні сили - Армія Європи. Я вважаю, що цей час настав. Збройні сили Європи мають бути створені", - резюмував він.

При цьому Зеленський уточнив, що такі Збройні сили не стануть заміною НАТО.

"Йдеться про те, щоб зробити внесок Європи в наше партнерство рівним внеску Америки. І нам потрібен той самий підхід, коли йдеться про дипломатію - спільну роботу в ім'я миру", - пояснив він.

Нагадаємо, раніше Зеленський і Макрон обговорили гарантії безпеки та спільну стратегію для наближення миру

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: