Центр духовної, психосоціальної та психотерапевтичної підтримки відкрили у Львові

У понеділок, 17 березня, на вул. Винниченка, 30, що у Львові, запрацював Центр духовної, психосоціальної та психотерапевтичної підтримки Львівської Архідієцезії РКЦ імені отця-доктора Генрика (Павла) Мосінга.
Про це повідомили в пресслужбі Львівської міськради.
Там розповіли, що нове приміщення у центрі дасть змогу ще більше допомагати людям справлятися з травматичним досвідом – військовим та ветеранам, родинам, які чекають своїх рідних з війни, дітям та людям, які пережили втрати своїх близьких, усім, хто пережив травму. Крім того, тут проводитимуть навчатимуть фахівців.
У міськраді додають, що раніше Центр духовної, психосоціальної та психотерапевтичної підтримки функціонував у приміщенні Курії, а зараз отримав власний зал на вул. Винниченка, 30.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії до України Центр став частиною гуманітарного штабу, надаючи підтримку постраждалим від війни. Працівники і волонтери проводять індивідуальну та групову терапії, семінари, співпрацюють з міжнародними партнерами, проводять навчання з кризового втручання і травмотерапії.


Ким був Генрик Мосінг
За інформацією ЛМР, Генрик Мосінг – епідеміолог, доктор медичних наук, професор, римо-католицький священник.
- Народився 27 січня 1910 року у Львові в родині лікарів австрійського походження. Лікарями були його прадід, дід і батько.
- Навчався у гімназіях, потім у медичному університеті.
- У 27 років захистив докторську дисертацію, присвячену епідеміологічним та серологічним дослідженням епідемічного висипного тифу.
- Його наставником і вчителем був видатний вчений Рудольф Вайгель (винахідник вакцини від висипного тифу).
- Під час Другої світової війни Мосінг і Вайгель, всупереч забороні німецької влади, нелегально розповсюджували вакцину від тифу для захисту цивільного населення.
- Після переїзду Вайгеля до Кракова, Мосінг залишився у Львові й став спадкоємцем і продовжувачем його справи, зберігаючи унікальне лабораторне обладнання та біологічний матеріал інституту.
- У 1961 році Мосінгу дозволили приїхати до Польщі, де 21 вересня він був висвячений на капелана двома кардиналами – Стефаном Вишинським і Каролем Войтилою (Папа Йоан Павло ІІ). Повернувшись до Львова уже капеланом, він почав пов'язувати свою наукову і медичну роботу зі служінням. У 1974 році отець Мосінг заснував інститут помічників церкви святого Лаврентія, ставши для молоді педагогом і наставником.
- Помер Мосінг у Львові 27 листопада 1999 року після семи років тривалої хвороби. Похований на Личаківському цвинтарі.
Раніше ми розповідали, що в одній зі львівських поліклінік запрацює ще один Центр ментального здоров'я.