Як правильно користуватися феном, щоб не нашкодити волоссю

дівчина сушить волосся феном

Домашній догляд за волоссям передбачає використання різноманітних гаджетів. Фен — помічник, який висушує коси та надає їм привабливого вигляду. Через широкий діапазон робочих температур можливий згубний вплив на «шевелюру» та шкіру голови. Користь перевищує ймовірну шкоду, тому не варто відмовлятися від автоматичної сушки. Достатньо дотримуватися п’яти правил безпеки.

Якісний фен

Гнучкі налаштування температури, зручна ручка, невелика вага, додаткові функції для іонізації та термозахисту — важливі критерії вибору. Також варто звернути увагу на бренд. Від нього залежить якість нагрівального елемента та ергономічність конструкції. Можна взяти фен для волос Філіпс, Ровента, Ремінгтон або Бебіліс. Ці виробники дотримуються стандартів та не заощаджують на матеріалах і складниках.

Дистанція

Тримати фен впритул до голови — не найкраща ідея. Оптимальна дистанція від 15 сантиметрів, якщо волосся довге — від 25 см.

Вважається, що на малій відстані сушка займає набагато менше часу. Проте вона впливає на стан шкіри. Якщо невдало повернути девайс, він «засмокче» волосся через решітку для забору повітря. Тоді доведеться відрізати пасмо.

Термозахист для гарячих режимів

Навіть у разі обдування помірно гарячим повітрям термозахист обов’язковий. Найзручніші формати незмивних засобів:

  1. Муси та пінки, які легко наносяться;
  2. економні спреї та креми;
  3. сироватки й олійки;
  4. емульсії та пасти.

Їх класифікують за типом волосся, ефектом, ароматом. Потрібно обирати з огляду на індивідуальні уподобання.

Відмова від турборежиму

Турборежим допомагає швиденько привести зачіску до ладу відразу після водних процедур. В нього немає недоліків: кілька хвилин — і волосся ідеально сухе. «Підводний камінь» полягає в тому, що надмірно інтенсивне обдування призводить до заплутування волосин і пошкодження кутикули.

Правильний напрям повітряних потоків

Повітряні струмені потрібно направляти згори донизу, тобто від коренів до кінчиків. У такий спосіб закривається кутикула, тому волосся стає гладким і сяйнистим. Це ефективне рішення для боротьби з зайвою пухнастістю: вдається приборкати навіть неслухняні локони.

Використання насадок

Фени не просто так комплектуються аксесуарами. Стандартний набір включає дві насадки:

  • Концентратор для точкового просушування та формування складних багатоетапних укладок;
  • дифузор з функцією масажера для «насичення» волосся повітрям та надання додаткового об’єму біля коренів та по всій довжині.

Попереднє підсушування

Сушіння одразу після виходу з душу — груба помилка. Фену важко впоратися на помірних температурах, а на високих — пошкоджується структура волосся. Спершу потрібно злегка промокнути зайву вологу текстильним рушником. Можна використовувати тюрбан, який добре вбирає воду.

Холодне повітря для фіксування зачіски

Холодний режим нормалізує температуру волосся та шкіри після гарячого сушіння. А ще сприяє закриттю лусочок і забезпечує кращу фіксацію аби закріпити результат.

За грамотного підходу фен можна використовувати щоденно. Але не зайве «розвантаження» шляхом природного висушування хоча б один раз на тиждень.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: