США назвали строки укладення угоди про мир

4305935
Ілюстративне фото

В Білому домі сподіваються на перемир’я в Україні до Великодня, попри ескалацію ударів

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела

Вашингтон все ще розраховує на можливість досягнення широкомасштабного припинення вогню у війні Росії проти України в найближчі тижні, попри посилення російських атак на українські міста та небажання Кремля йти на компроміс.

Білий дім прагне домовитися про перемир’я до 20 квітня, коли християни західного та східного обрядів святкуватимуть Великдень. Водночас у США визнають, що строки можуть зміститися через суттєві розбіжності в позиціях сторін, повідомляють джерела, знайомі із ситуацією.

Президент Дональд Трамп, який ще до вступу на посаду обіцяв швидке завершення війни, поки що не досяг значного прогресу. Найближчими днями американські представники планують провести окремі зустрічі з російськими та українськими делегаціями в Саудівській Аравії — це будуть перші паралельні переговори між сторонами від початку вторгнення РФ.

«Я вважаю, що повне припинення вогню буде досягнуте досить скоро», — заявив Трамп у п’ятницю, коментуючи триваючі атаки, попри попередню домовленість про обмеження ударів по енергетичній інфраструктурі, яку він оголосив після розмови з Володимиром Путіним.

У суботу Дональд Трамп заявив, що зусилля зі стримування подальшої ескалації війни перебувають «дещо під контролем». Він також наголосив на своїх «хороших» відносинах із лідерами Росії та України.

Росія наполягає на максималістських умовах для будь-якої угоди, включно з припиненням постачання зброї Україні — вимогу, яку Київ і його союзники категорично відкидають. За словами джерел, Білий дім, який раніше тимчасово призупинив військову допомогу, щоб посилити тиск на Україну, наразі не погодився на жодні обмеження.

«Ми працюємо над припиненням вогню та міцним миром», — заявив речник Білого дому Брайан Хьюз, додавши, що адміністрація не розголошуватиме деталей переговорів.

Європейські чиновники побоюються, що прагнення Дональда Трампа до дипломатичного успіху може призвести до поступок, які залишать Україну вразливою для майбутніх атак. Вони також вважають, що Володимир Путін затягує час, аби домогтися вигідніших умов.

«Росія говорить про можливий мир, але водночас не готова дотримуватися навіть режиму припинення вогню», — заявив президент Литви Гітанас Науседа в ефірі Bloomberg Television у Брюсселі.

Тим часом Москва активізувала атаки безпілотників по українських містах. Унаслідок ударів по житлових будинках у Києві загинули щонайменше троє людей, зокрема п’ятирічна дівчинка та її батько. Водночас українські військові продовжують завдавати ударів по цілях у Росії, зокрема по авіабазах і командних пунктах. За останню добу Москва заявила про збиття 224 українських безпілотників.

Президент України Володимир Зеленський у відповідь закликав міжнародну спільноту посилити санкції проти Росії, наголосивши, що потрібні «нові рішення і новий тиск на Москву», аби зупинити атаки та завершити війну.

Читайте також: Ідеолог «Новоросії» підтвердив територіальні амбіції Кремля в Україні та за її межами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: