Зустріч делегацій України та Росії розпочалась у Стамбулі (доповнено)

зустріч делегацій України та Росії
Зустріч делегацій України та Росії/Фото Валерії Пашко/Суспільне

У п'ятницю, 16 травня, розпочалась зустріч делегацій України та Росії у турецькому Стамбулі.

Про це повідомляє Суспільне, а також російське РИА.

За даними кореспондентки Суспільного, на початку зустрічі були присутні представники Туреччини. Україну представлятиме міністр оборони Рустем Умєров, перші заступники очільників Міністерства закордонних справ, Служби безпеки, Головного управління розвідки та інші представники. Загалом 12 посадовців.

Російську делегацію очолюватиме Володимир Мединський, який вже був головою групи на перемовинах 2022 року, а також заступники голів російських МЗС і Міноборони, начальник Головного управління Генштабу.

Перед зустріччю очільник МОУ Рустем Умєров зазначив, що Україна готова до повного та безумовного припинення вогню та до прямих переговорів на найвищому рівні.

«Мир можливий лише за умови, що Росія виявить готовність до конкретних дій, серед яких — повне припинення вогню на принаймні 30 днів та здійснення гуманітарних кроків, таких як повернення насильно депортованих українських дітей та обміни військовополоненими за формулою "всіх на всіх"», — написав він.

Доповнено о 15:39:

Як повідомило Суспільне, українська та російська делегації «взяли паузу у перемовинах». Також медіа зазначає, що перед початком переговорів делегати РФ вимагали не допускати до процесу представників США.

Журналісти Суспільного додали, що під час переговорів РФ вимагала вивести українські війська з територій, які не захопила воєнним шляхом. Це нібито мало стати передумовою для режиму тиші.

Доповнено о 16:00:

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна готова зробити всі реалістичні кроки для завершення війни. Також він закликав Путіна надати російській делегації реальні повноваження.

«Очевидно, що російська делегація, яка прибула до Стамбула, дуже низького рівня. У її складі немає жодної людини, яка справді ухвалює рішення в Росії», — додав Зеленський.

Доповнено о 16:28:

Після переговорів Рустем Умєров повідомив, що українська та російська сторони обговорювали обмін полоненими у форматі «1000 на 1000».

Доповнено о 17:48:

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан повідомив, що Україна та Росія домовилися прописати умови припинення вогню та провести повторні переговори.


Уночі 11 травня очільник РФ Володимир Путін під час конференції запропонував відновити прямі перемовини з Україною «без жодних попередніх умов». Це малось статись у Туреччині 15 травня.

14 травня Путін затвердив склад делегації РФ, яку очолив Володимир Мединський. Останній заявив, що Росія розглядає ці переговори у Стамбулі як продовження перемовин, що відбулись 2022 року.

Напередодні, 15 травня, президент України Володимир Зеленський зустрівся з турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом в Анкарі. Там Зеленський заявив, що особисто чекатиме на Путіна, а втім у Кремлі заявили, що цього не відбудеться.

Мар'яна КОВАЛЕНКО, Ярослав ВАЛЬКО

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: