Що варто знати львівським абітурієнтам про вступну кампанію на бакалаврат

Dyzajn-bez-nazvy-22
Фото ілюстративне/ canva

З першого липня в Україні розпочалася вступна кампанія. Відтак вступники вже можуть створити свої електронні кабінети для подачі заяв до університетів.

Журналістка ІА Дивись.іnfo зібрала основні складові вступної кампанії у 2025-му році на бакалаврат. 

Особливості НМТ у 2025 році

Цього року учні вкотре складали тестування в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти — тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ).

НМТ містило чотири тести: три — обов’язкові, а четвертий — на вибір. 

Обов’язкові навчальні предмети, які складали школярі:

  • українська мова,
  • математика,
  • історія України.

Предмети на вибір: 

  • українська література,
  • іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська),
  • біологія,
  • хімія,
  • фізика
  • географія.

Основна сесія НМТ вже завершилася. Водночас додаткова відбудеться з 14 по 25 липня.

Результати тесту основної сесії учасники отримають в персональних кабінетах до 4 липня, а додаткової — до 30 липня.

Що варто знати львівським абітурієнтам про вступну кампанію на бакалаврат - 2
Ілюстративне фото/ www.pexels.com

Як розраховувати результати тесту

Результати, які вступники отримають за НМТ, будуть переведені в шкалу 100–200 балів.

В Українському центрі оцінювання якості освіти зазначають, що для отримання результату за цією шкалою із кожного предмета тесту потрібно набрати не менше 15 % від загальної кількості балів.

Відповідні таблиці переведення балів у шкалу 100–200 Міністерство освіти і науки України затвердить перед цим.

Згодом після тестування абітурієнт зможе сформувати сертифікат про проходження тесту в своєму персональному кабінеті.

Що варто знати львівським абітурієнтам про вступну кампанію на бакалаврат - 3
Ілюстративне фото/ www.pexels.com

Як подавати заяву для вступу

Традиційно подати заяви до університету можна буде в електронному форматі. Для цього абітурієнт має створити свій кабінет на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Це можна буде зробити з першого липня.

У реєстрації потрібно вказати адресу своєї електронної скриньки. Опісля — туди прийде лист для того, що активувати кабінет вступника. Також необхідно ввести вигаданий пароль та підтвердити реєстрацію. Після цього ввести усі інші дані, які знадобляться для вступу.

Як визначити конкурсний бал для вступу

Цієї вступної кампанії конкурсний бал складається з:

  • вагових коефіцієнтів предметів НМТ.
  • регіонального та галузевого коефіцієнтів.
  • результату творчого конкурсу (для спеціальностей, де він передбачений).

Формула розрахунку конкурсного балу для вступу на бакалаврат:

Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3+ К4 × П4 + КТ × ТК) / (К1 + К2 + К3+ (К4макс + К4)/2 + КТ) + ОУ,

де:

  • П1, П2, П3, П4 — оцінки з першого, другого, третього та четвертого предметів НМТ.
  • ТК — оцінка творчого конкурсу.
  • ОУ — бал за успішне закінчення в рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього за шкалою від 0 до 10 балів у разі вступу на спеціальності (спеціалізації, предметні спеціальності), зазначені в «Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка».
  • Предметні коефіцієнти К1, К2, К3, К4 оцінок предметів для кожної спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності) та коефіцієнт КТ оцінки творчого конкурсу (у передбачених цим «Порядком випадках») визначені в додатку 7 до цього «Порядку». К4макс — максимальне значення предметного коефіцієнта з вибіркового предмета НМТ 2025 року для відповідної спеціальності.

На бюджетне місце можуть презентувати ті вступники, котрі мають конкурсний бал не менше ніж 130. Однак така умова не застосовуватиметься до абітурієнтів таких категорій: дітей загиблих військовослужбовців та поліцейських, померлих полонених чи військовослужбовців, визнаних безвісно відсутньою особою.

Абітурієнти, які подаватимуть документи на такі спеціальності як: «Міжнародні відносини», «Публічне управління та адміністрування», «Право», «Міжнародне право», «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія», «Медична психологія», «Фармація (за спеціалізаціями)» — повинні мати конкурсний бал не менше ніж 150.

Скільки заяв може подати вступник до університету та що таке пріоритетність

Вступники зможуть подати до вищих навчальних закладів максимум 15 заяв, зокрема:

  • усього 5 заяв на місця державного та регіонального замовлення на відкриті та закриті конкурсні пропозиції;
  • 10 заяв на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт).

У заявах на бюджетну форму потрібно виставити пріоритетність. Тобто, у кожній заяві вступник вказує від одного й до п'яти, де б хотів найбільше навчатися. Так, 1 — вказує на найбільший пріоритет, а 5 — найменший. Таким чином і розглядатимуть заяви під час вступу на бюджетні місця.

Після виставлення пріоритетів їх не варто змінювати, адже так можна його втратити. Для прикладу, якщо таку заяву вже обробив заклад освіти (тобто вона має статус «Зареєстровано у закладі освіти» чи «Допущено до конкурсу»), тоді після її скасування втрачається і відповідний пріоритет.

Терміни подання заяв для вступу до ВНЗ

Згідно з наказом МОН «Про затвердження Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2025 році», терміни проведення творчих конкурсів, співбесід та реєстрації заяв:

  • 3 першого липня розпочнеться реєстрація заяв на участь у співбесідах та творчих конкурсах, а закінчується: о 18:00 10 липня (для вступу на місця державного або регіонального замовлення)о 18:00 25 липня (для вступу виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб).
  • З 8 по 19 липня (включно) минуть співбесіди та творчі конкурси для вступу за всіма джерелами фінансування. Їх проводитимуть в декілька потоків. Для вступу виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб співбесіди відбуватимуться до 01 серпня;
  • реєстрація заяв вступників розпочнеться 19 липня, а закінчиться о 18:00 1 серпня.
Що варто знати львівським абітурієнтам про вступну кампанію на бакалаврат - 4
Ілюстративне фото/ www.pexels.com

Коли відбудеться зарахування до ВНЗ

Терміни зарахування вступників на навчання минуть в такі дати:

  • Не пізніше 6 серпня — відбудеться формування рейтингових списків вступників, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним або регіональним замовленням за заявою з пріоритетністю.
  • До 18:00 год 9 серпня — ті абітурієнти, які отримали рекомендації на навчання, повинні підтвердити вибір, виконати вимоги до зарахування та укласти договір про навчання.
  • зарахування вступників: за державним або регіональним замовленням або за кошти фізичних або юридичних осіб (за заявою з пріоритетністю) здійснюється не пізніше 11 серпня; за іншими джерелами фінансування – не пізніше 30 серпня;
  • Не пізніше 18 серпня — переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення вступників, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб;
  • Не раніше 11 серпня — надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб (крім рекомендацій для вступників за заявою з пріоритетністю).

Головне фото — ілюстративне/ canva

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: