У Львові зі собору Святого Юра зняли головний хрест для реставрації

Дизайн без назви (18)
Колаж/ ІА Дивись. info. Джерело фото/ фейсбук-сторінка

У вівторок, 10 червня, зняли головний хрест на куполі собору Святого Юра, що у Львові.

Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці перший керівник справ виконавчого комітету Львівської міської ради Євген Бойко.

Він розповів, що таке рішення прийняли у відповідь на прохання духовенства — усунути пошкодження хреста та реставрувати його. Знімали хрест за допомогою автокрану висотою 69 метрів.

За словами Євгена Бойка, демонтаж відбувся під наглядом спеціалістів та в присутності адміністратора парафії Архикатедрального собору о. Романа Кравчика.

«У травні фахівці Офісу охорони культурної спадщини зафіксували пошкодження: від хреста відпали промені. Це сталось під впливом природних обставин. Фахівці вирішили, що провести протиаварійні роботи потрібно якнайшвидше. Це необхідно для того, щоби відреставрувати хрест, який є важливим сакральним символом на визначній святині Львова, та пересвідчитись у його технічній безпеці», — зазначив Євген Бойко.

Він додав, що після висновку експертів буде відомо, скільки часу займе реставрація та скільки це коштуватиме.

Востаннє хрест реставрували 35 років тому. Його висота становить 2,73 м, а вага — орієнтовно 70 кг.


Раніше ми розповідали, що поблизу Львова відновлюють дерев'яну церкву середини XVIII століття.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: