Як минув та про що говорили топові архітектори світу на третьому Urban Forum у Львові

2025_06_11_IMG_6546
Фото: ЛМР

У Львові завершився третій всеукраїнський форум у сфері архітектури й урбаністики Lviv Urban Forum. Подія на три дні зібрала у Львові близько 1500 учасників та 80 спікерів, тож стала однією з найбільших платформ для спілкування українських і світових архітекторів та урбаністів.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

Серед учасників Lviv Urban Forum 2025 – архітектори, урбаністи, громадські активісти, студенти, науковці, представники уряду та містяни, які зацікавлені у змінах та розвитку міста. Їх зустріч у Львові – це можливість обговорити і продумати, якою буде Україна після війни. Для цього запросили зірковий склад спікерів-архітекторів, роботи яких вивчають студенти з усього світу. Зокрема у Львові зі сцени виступали:

  • Філіп Самін та Аса Декорте, архітектори знакової будівлі Ради Європи у Брюсселі — саме у ній проходять саміти ЄС.
  • Кетрін Галл, виконавча директорка Chaire ETI при Сорбонні. Відома завдяки дослідженню «Модель 15-хвилинного міста / 30-хвилинної території». Концепція передбачає доступність усіх щоденних потреб у межах 15 хвилин пішки або велосипедом від дому.
  • Ізабель Клюнкер, директорка мюнхенського офісу Max Dudler — бюро, відоме своїми виваженими проєктами, які не прагнуть «випендритися», а вписуються в контекст і лишаються актуальними десятиліттями.
Як минув та про що говорили топові архітектори світу на третьому Urban Forum у Львові - 2
Фото: ЛМР

Одним із хедлайнерів форуму став Мірослав Шік — знаний швейцарський архітектор і професор одного із найпрестижніших технічних університетів світу — ETH Zürich, автор концепції «аналітичного реалізму».  У Львові він говорив про міста, які зробили помилки в плануванні, і про ті, які випередили свій час.

«Я люблю говорили прикладами. І тут доречно згадати Другу світову війну. Деякі нації, як, наприклад, французи, почали одразу думати, як відбудовувати міста після бомбардувань. Німці ще не вийшли з Франції, а французи вже планували реконструкцію.

Також я бачив приклади в Італії, коли влада швидко відбудувала квартали. Так, люди могли там жити, але ці місця їм ніколи не подобались, бо це було зроблено надто монотонно.

Я вважаю, що такі події, як цей форум, є дуже важливими для українців. Вам потрібно обговорювати, як ви будете відновлювати свої міста, як вони виглядатимуть. Вам потрібно говорити з різними поколіннями і шукати рішення, як будуть відображати вашу ідентичність. Це дуже важливо», – пояснив Мірослав Шік.

Як минув та про що говорили топові архітектори світу на третьому Urban Forum у Львові - 3
Фото: ЛМР

Цьогоріч учасники Urban Forum працювали над темою «Будуємо тяглість», відтак досліджували комплексні підходи до міського планування і розвитку та обговорювали, як впроваджувати сучасні глобальні практики для розвитку українських міст, враховуючи традиції та минуле.

«Сьогодні країна перебуває в дуже важкому часі, дуже багато будівель зруйновано. Ми повинні все відбудувати і зробити країну кращою. Як це правильно зробити і хто цим має займатись? Власне це ми й обговорюємо, вивчаємо на Lviv Urban Forum. Ми маєм місію: вже третій рік підряд ми запрошуємо до Львова кращих архітекторів України і топ-фахівців з різних куточків світу. Хочемо, щоб люди, які приїхали на форум, максимально надихнулись, приїжджали в свої громади і робили їх кращими», – наголошує Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Цього року Urban Forum відбувся втретє і зібрав понад 1500 гостей, а так само лекторів і лекторок з різних куточків України та з-поза меж нашої держави. До нас приїхали знакові архітектори, такі як Мірослав Шік, у творчості якого минуле і майбутнє зустрічаються фактично в одній точці. І це дуже відгукується з цьогорічною темою Lviv Urban Forum – «Будуємо тяглість». Це про тяглість передачі традицій і знань з покоління в покоління, про тяглість, яке поєднує різні епохи. Ми розуміємо, що великі справи не робляться за один день, а вимагають довгих і продуманих процесів», – зазначає Антон Коломєйцев, головний архітектор Львова та програмний директор Lviv Urban Forum.

Як минув та про що говорили топові архітектори світу на третьому Urban Forum у Львові - 4
Фото: ЛМР

Окрім десятків лекцій, на форумі організували тематичні вилазки, воркшопи та екскурсії. Учасники дивились, як Львів відновлює будинки, пошкоджені ворожими обстрілами, та як місто впроваджує безбар’єрність у публічному просторі, висаджували міські квітники, розробляли генплан українських міст, спираючись на данський досвід, досліджували велоінфраструктуру Львова, вивчали місця пам’яті та багато іншого.

Нагадаємо, що перший Lviv Urban Forum відбувся у 2023 році і тоді його відвідало понад 600 учасників. Тоді зірковим гостем став Шігеру Бан, японський архітектор і лауреат Прітцкерівської премії. Минулорічний форум, який зібрав понад 1000 учасників,  стосувався теми відповідальності за розвиток і відновлення українських міст. Топ-спікер другого Urban Forum був чилійський архітектор Алехандро Аравена, який ділився досвідом відновлення цілого району міста, знищеного у Чилі після землетрусу і цунамі 2010 року.

Організатори події: ГО «Українська урбан платформа» та департамент архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради.

Партнери

Генеральним партнером Lviv Urban Forum є проєкт «Інтегроване міське відновлення в Україні (JGURA)», який виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH від імені Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і співфінансується Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO).

Крім того, LUF підтримується проєктом «Посилення стійкості міст у сфері життєзабезпечення міських територіальних громад в Україні (SUR)», що є частиною німецької програми перехідної допомоги для розвитку. Проєкт здійснюється за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і впроваджується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Інституційний партнер Lviv Urban Forum ​​— Фундація ЗМІN.

Також форум підтримують Європейський Союз і Програма розвитку ООН в Україні в межах проєкту Мери за економічне зростання (M4EG), Ukraine-Moldova American Enterprise Fund (програма урбанрух «У міста є Я»), ООН-Хабітат за фінансової підтримки BMZ, компанія Avalon, DOM Publishers та інші організації.

Інформаційні партнери: ГО «місто.ребут», NE:Urban, Pragmatika.Media, Хмарочос, ініціатива Cities4Cities. Локальний медіапартнер: «Твоє місто».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: