У лікарнях Львова бракує донорської крові різних груп

Цього тижня у Львові та області є дефіцит донорської крові 2-, 3- та 4+/- груп.
Про це ІА Дивись.info повідомили в ДонорUA.
Де в Україні потребують донорів крові та яких груп
- Біла Церква (Київський обласний центр служби крові): 3+/-, 4+/-
- Вінниця: 2-, 3-, 4+
- Дніпро: 2+
- Житомир: 3-, 4-
- Запоріжжя: 2-, 3-, 4+/-
- Івано-Франківськ: 4-
- Краматорськ: всі групи крові
- Кропивницький: 1+/-, 3+, 4+
- Луцьк: 2-, 4-
- Львів: 2-, 3-, 4+/-
- Миколаїв: всі групи крові
- Полтава: 1-, 3+
- Рівне: 4+
- Ужгород: всі групи крові
- Харків: 4-
- Хмельницький: всі групи крові
- Черкаси: 4-
- Чернівці: 1-
- Чернігів: всі групи крові
«Донорська кров потрібна частіше, ніж ми уявляємо. У разі обстрілів вона має бути вже готова до переливання, коли поранених привозять до лікарні — немає часу здавати її, коли лихо вже сталося. Її часто потребують дорослі та діти з онкологічними й серцево-судинними захворюваннями, постраждалі в ДТП або на виробництві, породіллі. Навіть “буденні” випадки — виразка шлунку, геморой, ендометріоз — можуть призвести до сильної кровотечі. І лише ми самі можемо подбати про те, аби в лікарнях завжди був достатній запас крові для нашого ж порятунку», — розповідає Ірина Славінська, співзасновниця ДонорUA та Президентка ГО «Всеукраїнська асоціація донорів України».
Як визначаються потребу в крові
Координатори ДонорUA напряму контактують з лікарнями, центрами крові та волонтерами по Україні, а також відстежують відповідні запити у соцмережах за допомогою системи моніторингу YouScan. Крім того, вони отримують запити від пацієнтів та їхніх рідних.
Як стати донором крові та хто ним може бути
Для того, щоб здати кров та стати донором потрібно:
- Зареєструйтеся на сайті ДонорUA, заповніть свої дані та запланувати донацію на зручний день у календарі в особистому кабінеті.
- Ознайомитися з переліком тимчасових і абсолютних протипоказань, аби знати, чи можна бути донором, а також правильно підготуватися до донації.
- Після процедури завантажити довідку про донацію в особистому кабінеті, аби скористатися бонусами для донорів.
Дієздатна людина віком від 18 до 60 років може стати донором крові. Однак важливо, аби вага була не меншою ніж 50 кілограмів. У Міністерстві охорони здоров'я пояснюють: інакше забір крові може бути небезпечним для здоров'я.
Щоби стати донором, потрібно пройти відповідне медичне обстеження у медзакладі перед здачею крові. Чоловікам рекомендовано здавати кров не частіше 5 разів на рік, жінкам — 4 рази на рік.
Раніше ми розповідали, що лікарка зі США допомагатиме дітям з вадами обличчя у Львові.