Аналітики оцінили, як Україна може швидше отримати «Patriot» від Німеччини

zrk-patriot
Фото: armyinform.com.ua

Німеччина вивчає можливість передати Україні додаткові зенітні ракетні комплекси Patriot, попри те, що черга на їхнє постачання становить близько чотирьох–п’яти років.

За інформацією аналітиків Defense Express, найреалістичнішим шляхом для швидкої передачі є перерозподіл уже законтрактованих систем.

Берлін може дозамовити для себе додаткові батареї з доставкою після 2029 року, а в обмін передати Україні одну-дві батареї з тієї партії, яку вона отримає у 2026–2028 роках у межах раніше укладених контрактів на загальну суму 2,4 млрд доларів.

Це дозволить частково задовольнити нагальну потребу України в системах ППО, не очікуючи завершення повного виробничого циклу.

Німеччина вже поставила загалом 3 батареї Partiot з 12 наявних у Бундесвері, а тому варіант лише про купити нові і є засіб "обійти" чергу, яка розтягнулась на роки.

Німецький уряд офіційно підтвердив, що веде "інтенсивні переговори" із США заради того, щоб Україна отримала додаткові зенітні ракетні комплекси Patriot.

Якщо мова йде про те, що Берлін замовить для України нові Patriot за стандартною лінійною процедурою, коли укладається новий контракт, який погоджується на рівні урядів, після чого починається виробництво нового озброєння, то мова йде про роки. 

Другий варіант - це перерозподілити вже законтрактовані Patriot. І справа в тому, що якраз Німеччина у 2024 році двома контрактами від 21 березня та 11 червня загалом на 2,4 млрд доларів замовила загалом 8 батарей Patriot у версії PAC 3+, вочевидь, дуже обмеженого складу та/або за рахунок компенсацій за "кругові постачання" озброєння для України. Строки поставки першого ЗРК у німецькому міністерстві оборони називались на рівні 2026 року, а тривати вони мають, за наявною інформацією, до 2028 року.

За рахунок цього, в теорії, у Німеччині можуть зробити наступний хід: дозамовити для себе дві додаткові батареї, які вочевидь будуть отримані Бундесвером не раніше 2029 року і передати наявні два ЗРК, як тільки будуть отримані нові від США за попереднім замовленням 2024 року. Чи навіть трохи раніше, утворивши певну лакуну у обороноздатності.

Зауважимо, що президент США Дональд Трамп заявив, що задоволений розмовою з Володимиром Зеленським напередодні. США допомагали Україні і будуть подовжувати це робити у майбутньому, запевнив американський лідер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: