У Римі розпочалася конференція з питань відновлення України: що відомо (ДОПОВНЕНО)

photo_5440441864642755739_y
Початок конференції з питань відновлення України. Джерело фото/ Міністерство розвитку громад та територій у телеграм

У четвер, 10 липня, в столиці Італії, Римі, розпочалася четверта конференція з питань відновлення України (URC2025).

Про це повідомили на сайті конференції та в Офісі Президента України. ІА Дивись.info розповідає, що відомо про подію та про що говорили на її відкритті.

Конференція з питань відновлення України: про що говоритимуть

Конференція з питань відновлення України триватиме протягом двох днів, 10 та 11 липня. У ній візьмуть участь члени урядів союзників України, представники регіонів, муніципалітетів, бізнесу та громадянського суспільства, а також — міжнародні організації та фінансові установи.

На конференцію завітав президент України Володимир Зеленський. Серед спікерів також будуть: прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, канцлер ФРН Фрідріх Мерц, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та інші високопосадовці.

Як зазначають на офіційному сайті конференції, URC2025 зосередиться на чотирьох тематичних напрямках:

  • підприємницькому, присвяченому тому, як залучати приватний сектор для відбудови і економічного зростання;
  • людському — про людський капітал і заходи у цій сфері, необхідні для успішного майбутнього України;
  • місцевому й регіональному — з фокусом на відновлення громад та регіонів;
  • євроінтеграційному.

Крім того, на конференції обговорять такі теми, як: макроекономічну стабільність країни під час та після війни, стійкість та безпека, захист клімату, наука, технології, культура, охорона здоров’я, а свій план повоєнного відновлення України планує представити у Римі президент Чехії Петр Павел.

Доповнено 15: 43

Зеленський закликав створити коаліцію для відновлення

На відкритті конференції під час свого виступу 11 липня президент Володимир Зеленський зазначив, що потрібно створити коаліцію для відновлення України.

«Хай саме цей момент стане її початком. Зараз у нас є реальна можливість запустити нову хвилю прогресу. Нам потрібен підхід у стилі Плану Маршалла, і ми маємо розробити його разом. Ми повинні чітко погодитися, що заморожені російські активи мають бути спрямовані на відновлення України. Необхідно використовувати й самі активи, а не лише доходи від них, причому набагато активніше, ніж зараз, для порятунку життів людей», — каже Володимир Зеленський.

За словами президента, Україні потрібна чітка система відбудови, зокрема спеціальний фонд відновлення та фінансування на різних рівнях: для державного бюджету України та місцевих громад. Крім того, він підкреслив, що в України не має бути дефіциту фінансування для виробництва дронів: «Ми маємо досягти рівня, щоб українську галузь ППО та безпілотників підтримували понад 30 країн і сотні компаній не лише з України, а й із Європи, Сполучених Штатів та інших країн».

У Римі розпочалася конференція з питань відновлення України: що відомо (ДОПОВНЕНО) - 2
Володимир Зеленський на відкритті конференції з питань відновлення України. Скриншот з відео

Створення Флагманського фонду для відновлення України

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн під час конференції 11 липня заявила про створення нової ініціативи в рамках підходу «Team Europe» — Європейського Флагманського Фонду для відбудови України. Він спрямований на прискорення відбудови України та її підтримку на шляху до членства в ЄС. Їніціативу вже підтримали Франція, Німеччина, Італія, Польща та Європейський інвестиційний банк.

«Ми буквально вкладаємо кошти в майбутнє України, використовуючи державні кошти для залучення масштабних інвестицій приватного сектору та допомоги у відновленні країни. Я особливо рада і щиро вдячна, що ми робимо це разом з Італією, Німеччиною, Францією, Польщею та Європейським інвестиційним банком», — розповіла Урсула фон дер Ляєн.

У Римі розпочалася конференція з питань відновлення України: що відомо (ДОПОВНЕНО) - 3
Урсула фон дер Ляєн на конференції. Скриншот з відео

За інформацією Міністерства економіки України пріоритетними секторами для інвестицій стануть: 

  • Енергетика, з пріоритетом на відновлювану енергетику 
  • Інфраструктура 
  • Цифрова трансформація 
  • Модернізація промисловості 
  • Виробництво товарів подвійного призначення 
  • Критичні матеріали (CRM).

Також у міністерстві підкреслюють, що завдяки початковому капіталу у розмірі 220 млн євро цей фонд має на меті мобілізувати 500 мільйонів євро до 2026 року, здійснюючи стратегічні, орієнтовані на результат інвестиції, переважно в акціонерний капітал.

Доповнено о 16:04

Нідерланди виділять 300 млн євро на відновлення України

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп під час конференції у Римі, повідомив, що в 2025 та 2026 роках Нідерланди виділяють 300 мільйонів євро на відновлення України.

За його словами, 30 млн євро виділять на підтримку нідерландських компаній та організацій у створенні проєктів, що сприяють відбудові України. Зокрема, 52 млн євро планують витратити у 2025 році на відновлення енергетичної інфраструктури та водопостачання в Україні. Крім того, 4 мільйони євро спрямують на будівництво нового крила дитячої лікарні у Львові.

Доповнено о 16:32

Литва виділила 620 тисяч євро на реконструкцію вілли біля Львова

Під час конференції мер Львова Андрій Садовий міністр закордонних справ Литви Кястутісом Будрісом підписали меморандум. За словами Андрія Садового, цей документ стане новим етап розвитку реабілітаційного центру Unbroken. Зокрема частина цих коштів взяті зі штрафів за обхід санкцій проти РФ.

«Литовський уряд виділяє 620 тисяч євро на реконструкцію історичної вілли 1907 року у Брюховичах. З них 167 тисяч євро це штрафи. Тут буде простір для ментальної реабілітації, арттерапії, бібліотека та кафе — усе для тих, хто пройшов війну», повідомив мер Львова.

Він додав, що Литва вже інвестувала понад 5,6 млн євро у відновлення системи реабілітації у Брюховичах.

У Римі розпочалася конференція з питань відновлення України: що відомо (ДОПОВНЕНО) - 4
Підписання меморандому. Джерело/ фейсбук мера Львова

Зазначимо, що конференцію з питань відновлення України проводять з 2022 року. Перед цим її організовували тричі у таких містах — Лугано, Лондоні й Берліні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: