Школа для ремісників-реставраторів з'явиться у Львові

З першого вересня у Львові з'явиться школа для реставраторів. Вона діятиме при Академії мистецтв та стане першою в Україні сертифікованою програмою з реставрації дерева, металу та ліпнини.
Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.
Для чого створюють школу
Ректор Львівської академії мистецтв Василь Косів пояснив, що в Україні немає освітніх програм, які би готували реставраторів архітектурних елементів. Зокрема, виробів з дерева, металевих конструкцій, декоративних штукатурок і ліпнини.
«Ми маємо розповсюджену художню, мистецьку, дизайнерську освіту, а от освіта реставраторів — це завжди було щось унікальне... Формальна освіта — бакалаврат, магістратура — це довго і складно, її випускники — це еліта, яка працює зі складними пам’ятками. А для того, щоб працювати з брамою чи решіткою, не потрібної такої тривалості та такої сукупності знань. Тому цей проміжок ми намагаємось заповнити цією дворічною програмою», — пояснив Василь Косів.
Як відбуватиметься навчання
Викладачами школи будуть українські і німецькі експерти. Навчальна програма поєднуватиме очні модулі та самостійну роботу, учні матимуть 35% теоретичної та 65% практичної частини. Слухачі вивчатимуть технічні методи реставрації, практичні навички управління проєктами, правового супроводу та стратегічного планування.
Випускники зможуть працювати на об’єктах культурної спадщини або відкрити власну справу, після навчання їм допомагатимуть з пошуком роботи.
Програма розрахована на два роки, вартість навчання становитиме 40 тис. грн на рік. Також в учнів буде можливість отримати стипендії.
Хто зможе навчатися у школі
Програма розрахована на тих, хто вже має досвід роботи з деревом, металом чи ліпниною й хоче підвищити свою кваліфікацію та отримати офіційний статус реставратора. Зокрема, на навчання можуть потрапити фахівці, які давно працюють у сфері збереження спадщини, але не мали можливості здобути спеціалізовану освіту.
На кожний із напрямів школи: реставрація дерева, металу та ліпнини відберуть по вісім учнів. Вони муситимуть пройти співбесіду та скласти практичний екзамен. Зареєструватися на курс можна за покликанням.
Раніше ми повідомляли, що Львівська політехніка стала найкращим технічним університетом України.