Боротьба, незалежність, історія та ідентичність — в Україні відзначають День державності

Сьогодні, 15 липня, в Україні відзначають День державності. Це свято є новим та впровадженим 2022 року. Його приурочили до річниці хрещення Київської Русі князем Володимиром Великим 988 року.
ІА Дивись.info розповідає, шо варто знати.
Нинішнього року, зважаючи на календарну реформу, свято відзначають раніше: 15 замість 28 липня.
У липні 2008 року Третій президент України Віктор Ющенко підписав указ про День хрещення Київської Русі-України в межах святкування 1020-річниці цієї події.
Чотири тризуби. Саме такий символ є у Дня української державності. Ці тризуби означають боротьбу, незалежність, історію та ідентичність.
Українській Державності понад тисячу років. Вона бере початок від заснування Києва, проходить через період Галицько-Волинського князівства, Гетьманщини, Української Народної Республіки і до Незалежної Української Держави.
Вперше ідею запровадити День української державності висунула ініціативна група у складі Героя України Левка Лук'яненка, президентів України Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми та Віктора Ющенка, тодішніх Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, першого віцепрем'єр-міністра Степана Кубіва, головного редактора газети «Голос України» Анатолія Горлова та науковців, громадських діячів у липні 2018 року.
Після проведення Архиєрейського собору 24 травня 2023 року Православна церква України звернулася до влади з проханням перенести День української державності через календарну реформу на 15 липня.
Сьогодні глава держави Володимир Зеленський звернувся до українців з нагоди свята. Він сказав, що «українці тут були, українці тут є, українці тут будуть. ».
«І завжди на цій землі перемагає життя, беруть гору цінності та наш характер...», — зазначив президент.