Зеленський підписав закони про множинне громадянство, спецтрибунал для РФ та зупинення Оттавської конвенції

Президент Володимир Зеленський невідкладно підписав три закони: про множинне громадянство, ратифікацію Угоди про створення Спецтрибуналу щодо злочинів РФ, а також зупинення дії для України Оттавської конвенції про протипіхотні міни.
Про це очільник держави повідомив у Telegram.
Спецтрибунал щодо злочинів РФ
Нагадаємо, дев'ятого травня, у Львові пройшла зустріч міністрів закордонних справ країн ЄС. На ній посадовці підтримали створення спеціального трибуналу щодо агресії РФ проти України. За словами українського міністра закордонних справ Андрія Сибіги, засідання у Львові й ухвалення «Львівської декларації» дало політичну підтримку й старт створенню трибуналу.
За даними Сибіги, спецтрибунал буде діяти в Гаазі у Нідерландах. Міністри закордонних справ країн Європи повідомляли, що трибунал буде здійснювати судочинство у повній повазі до міжнародного права та прав людини, аби забезпечити відповідальність за злочин агресії та зміцнення міжнародного правопорядку.
За словами Андрія Сибіги, в Україні проводять збір доказів і документують злочини, які вчинила РФ. Зокрема, це стосується тих осіб, яких потенційно притягнуть до відповідальності у межах роботи трибуналу. Як було зазначено на пресконференції у Львові у травні, українська прокуратура зафіксувала вже понад 190 тисяч воєнних злочинів Росії.
Сьогодні, 15 липня, Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та Радою Європи про створення трибуналу, яку 25 червня підписав президент Зеленський.
Вихід з Оттавської конвенції
Також Зеленський підписав закон про вихід України з Оттавської конвенції, яка стосується використання протипіхотних мін.
За словами президента, завдяки крокам щодо використання, зокрема протипіхотних мін, Україна зможе досягти щонайменше паритету в силах і засобах, які необхідні для захисту від російської агресії.
«Росія ніколи не була стороною Оттавської конвенції та ніколи не здійснювала чесних кроків у межах будь-якої політики скорочення зброї або гуманізації практик застосування зброї», — зазначив Зеленський.
Закон про множинне громадянство
Нагадаємо, 18 червня Верховна Рада у другому читанні та в цілому ухвалила закон про множинне громадянство. У ньому прописані умови, за яких допускається можливість множинного громадянства, категорії осіб, які не можуть його набути, а також спрощена процедура отримання українського паспорта для іноземців та етнічних українців.
Детальніше про цей закон та чи несе він загрозу ми розповідали у матеріалі.