Як у Львові готуються до майбутнього опалювального сезону

Цьогоріч опалювальний сезон у Львові офіційно завершили у середині квітня. Після цього у місті почали проводили гідравлічні випробування, а відтак — ремонт тепломереж. Окрім цього, у межах підготовки до майбутнього опалювального періоду у місті тестують альтернативні джерела живлення, поновлюють запаси палива тощо.
Про це в коментарі для журналіста ІА Дивись.info розповів перший заступник міського голови Андрій Москаленко.
Гідравлічні випробування та ремонт тепломереж
Цьогоріч гідравлічні випробування розпочали проводити 28 квітня. Раніше ми пояснювали, що такі заходи — це перевірка трубопроводів на міцність і щільність за допомогою подачі води під підвищеним тиском. Гідравлічні випробування допомагають забезпечити стабільне постачання тепла і гарячої води споживачам під час опалювального періоду.
Ці роботи також допомагають виявити «тонкі» місця на трубопроводах і своєчасно провести ремонтні роботи та підготувати тепломережі. Теплоенергетики проводять такі випробування щорічно після завершення опалювального сезону.
За словами Андрія Москаленка, роботи з ремонту тепломереж ще тривають у кількох районах міста, зокрема, у Франківському та Сихівському. Як зазначив заступник мера, ремонт трубопроводів триватиме протягом усього літнього періоду до початку опалювального сезону.
До слова, ми повідомляли, що цього тижня на проспекті Червоної Калини замінили 700 метрів тепломережі через часті пориви. Нова мережа має забезпечити теплопостачання для близько 120 тисяч мешканців Сихівського району, а також 16 шкіл, 11 дошкільних закладів, 3 медичних установ.
Як ще місто готується до опалювального періоду
Як зазначив Андрій Москаленко, у Львові працює штаб з підготовки міського господарства до опалювального періоду. Кожні два-три тижні в межах координації всіх служб у місті проводять звітно-планувальні зустрічі.
«Станом на сьогодні ми розпрацюємо декілька варіантів. Найбільш сприятливий і декілька сценаріїв з різного роду загрозами. Найбільш сприятливий — це, коли ми говоримо про підготовку, заміну мереж, про те, власне, де є які критичні мережі, де є пориви. Станом на сьогодні в цьому плані у нас є готовність на 65%. Тобто, по котельнях, по ЦТП [центральних теплових пунктах — прим.], по мережах», — зазначив заступник міського голови.
Також місто розпрацьовує й тестує можливість альтернативних джерел живлення на випадок ураження електромереж: «У нас зараз відбувається тестування дизель-генераторів, ми завершуємо монтажі когенераційних установок, я буду без деталей з міркувань безпеки. Ну і так само ми теж зараз перевіряємо дизельні генератори на різного роду локаціях», — додав Москаленко.
Окрім цього, місто поновлює запаси палива. Андрій Москаленко зазначив, що у львівських закладах освіти є встановлені твердопаливні котли, а також когенераційні установки. «Зараз відбувається тестування всіх управлінських процесів, поновлення запасів і перевірка роботи в умовах надзвичайних ситуацій», — додав перший заступник мера міста.
Читайте також: Сильні та слабкі сторони водних ресурсів у Львові: що загрожує зникненню води в місті.