«Антикорупційна інфраструктура працюватиме. Тільки без російських впливів», — президент

інтерв'ю зеленського
інтерв'ю Зеленського для Reuters/скриншот з відео

Президент Володимир Зеленський розповів, що напередодні зустрівся з керівниками антикорупційних і правоохоронних органів, аби обговорити актуальні виклики в їхній роботі. Головна увага — очищенню системи від російського впливу, розслідуванню «завислих» справ і забезпеченню невідворотності покарання для порушників закону.

Про це Володимир Зеленський заявив у своєму вечірньому зверненні.

У зустрічі взяли участь директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко, Генеральний прокурор Руслан Кравченко та голова Служби безпеки України Василь Малюк.

За словами глави держави, під час обговорення порушували широкий спектр викликів, що стоять перед антикорупційною інфраструктурою. Президент наголосив на необхідності її повного очищення від російського впливу та посилення роботи задля забезпечення справедливості й невідворотності покарання для осіб, які порушують закон.

«Антикорупційна інфраструктура працюватиме. Тільки без російських впливів – від цього треба все очистити. І справедливості має стати більше», — зазначив Зеленський.

Президент також звернув увагу на проблему посадовців, які втекли з України, однак досі перебувають за кордоном без жодних юридичних наслідків. Він вважає неприйнятною ситуацію, коли кримінальні провадження на мільярди гривень роками залишаються без вирішення.

Зеленський підкреслив, що Генеральна прокуратура, НАБУ та САП повинні продовжувати роботу з максимальним фокусом на результат, а суспільство має бачити реальні приклади невідворотності покарання.

Про закон, який ліквідовує НАБУ та САП

Закон має назву «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин в умовах воєнного стану».

Однак документ проголосували з урахуванням правок, які, зокрема, передбачають такі зміни:

  • генеральний прокурор матиме доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокуророві;
  • генпрокурор може давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і в разі їхнього невиконання змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам;
  • може закрити розслідування на вимогу сторони захисту;
  • сам вирішує спори про підслідність;
  • самостійно підписує підозри топпосадовцям;
  • керівник САП втрачає право входити до групи прокурорів — це вирішує тільки генпрокурор.

Чим займаються НАБУ й САП

Як ідеться на сайті бюро, НАБУ та САП — це органи, створені задля боротьби з топкорупцією в Україні: «Національне антикорупційне бюро України є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних та інших кримінальних правопорушень, віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових».

Також додамо, що робота антикорупційних органів була однією з вимог Міжнародного валютного фонду та Європейської комісії для лібералізації візового режиму України з Європейським Союзом.

Реакція українців

Увечері 22 липня біля пам'ятника Шевченку небайдужі розгорнули акцію протесту проти впровадження вищезгаданого закону.

«Антикорупційна інфраструктура працюватиме. Тільки без російських впливів», — президент - 2
Акція протесту у Львові

Підписання закону

Вночі 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, який вносить зміни до діяльності Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та фактично узалежнює ці органи.

«Антикорупційна інфраструктура працюватиме. Тільки без російських впливів», — президент - 3
Скриншот зі сайту Верховної Ради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: