У Львові протестують проти закону №12414 (фото)

У Львові, на площі перед пам'ятником Шевченкові, відбувається акція проти ухваленого напередодні закону №12414, який стосується НАБУ й САП.
Про це повідомляє журналістка ІА Дивись.info з місця події.
Протест 23 липня розпочався о 19:30. Небайдужі зібрались на площі перед пам'ятником Тарасові Шевченкові у Львові. Серед гасел, які вони викрикують, є: «Ми проти закону 12414», «Єдиним джерелом влади є народ», «Воля або смерть!», «Скільки ще треба майданів».
За підрахунками журналістки, на площі зібралось близько тисячі людей.








Зазначимо, такі зібрання відбуваються у низці українських міст, зокрема, Києві, Дніпрі, Харкові, Хмельницькому, Івано-Франківську та Одесі.
Що передувало
22 липня, президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, який вносить зміни до діяльності Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та фактично узалежнює ці органи. Раніше за цей закон проголосували у Верховній Раді 263 голосами «за».
Згідно з новим законом:
- генеральний прокурор матиме доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокуророві
- генпрокурор може давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і в разі їхнього невиконання змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам;
- може закрити розслідування на вимогу сторони захисту;
- сам вирішує спори про підслідність;
- самостійно підписує підозри топпосадовцям;
- керівник САП втрачає право входити до групи прокурорів — це вирішує тільки генпрокурор.
Ухвалений закон називають таким, який фактично узалежнює роботу НАБУ та САП. Детальніше про нього ми розповідали тут.
23 липня президент у відеозверненні зазначив, що напередодні зустрівся з керівниками антикорупційних і правоохоронних органів, аби обговорити актуальні виклики в їхній роботі. Головна увага — очищенню системи від російського впливу, розслідуванню «завислих» справ і забезпеченню невідворотності покарання для порушників закону.
У зустрічі взяли участь директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Клименко, Генеральний прокурор Руслан Кравченко та голова Служби безпеки України Василь Малюк.
За словами глави держави, під час обговорення порушували широкий спектр викликів, що стоять перед антикорупційною інфраструктурою. Президент наголосив на необхідності її повного очищення від російського впливу та посилення роботи задля забезпечення справедливості й невідворотності покарання для осіб, які порушують закон.
Анна ІЛЕЧКО, Ярослав ВАЛЬКО, Мар'яна КОВАЛЕНКО для ІА Дивись.info