Палац у Роздолі на Львівщині перший в Україні отримав шанс на відновлення за міжнародні гроші

палац Жевуських – Лянцкоронських
Палац Жевуських – Лянцкоронських

Приватний палац Жевуських – Лянцкоронських на Львівщині став першим проєктом в історії України у сфері культурної спадщини, рекомендованим Урядом України для міжнародних інвестицій.

Про це ІА Дивись.info повідомили у «Спадщині.UA».

Так у межах четвертої Міжнародної конференції з відновлення України (Ukrainian Recovery Conference), що відбувалася 10-11 липня 2025 року в Римі за участю 6000 осіб, вперше представлено об’єкт культурної спадщини як інвестиційний кейс.

Вперше — проєкт включили до «Каталогу інвестиційних проєктів України 2025» — щорічного видання, розробленого «KSE» у кооперації з Мінекономіки, що поширюється серед учасників URC та містить фінансово життєздатні та готові для міжнародних інвестицій проекти. «Палац Розділ» став першим проєктом культурної спадщини, який включили до Каталогу.

До слова, до цьогорічного каталогу увійшло 250 інвестиційних проєктів, що охоплюють 12 стратегічних секторів, на загальну суму 40 млрд доларів. Зазвичай, сюди входять пропоновані державою для інвестицій такі сектори, як енергетика, промислове виробництво, агро, транспорт та логістика, ІКТ та цифрові технології, охорона здоров’я, оборона та технології подвійного призначення, критично важлива сировина, будівельні матеріали, нерухомість, зелена металургія та приватний капітал, пояснили нам.

Нинішнього року, вперше в цьому переліку, подано сектор культурної спадщини. У ньому — проєкт «Палац Розділ» з інвестиційним бюджетом на суму 15,4 млн доларів та терміном окупності 12 років.

«На URC2025 у Римі Україна вперше представила об’єкт культурної спадщини як інвестиційний кейс. Це перший і наразі єдиний проект про замки та палаци України, внесений до інвестиційного каталогу. Це новий крок у стратегічному баченні країни та сигнал: спадщина більше не виняток — вона частина економічної системи майбутнього, частина відбудови та ресурс для розвитку на рівні з промисловістю. Ми переконані, що це дасть поштовх до залучення міжнародних фінансових ресурсів для відновлення не лише даного обʼєкту, але й цілого сектору, і що культурна спадщина України має всі шанси стати новою сферою для інвестицій та приватно-публічного партнерства. Окрема вдячність», — зазначила експертка у сфері нерухомості та будівництва Ольга Балицька, що презентувала даний проєкт в секторі «нерухомість».

Вдруге «Палац Розділ»  став об’єктом обговорення під час панельної дискусії «Культура і туризм: каталізатори відновлення України».

Під час конференції анонсували створення міжнародного Альянсу підтримки та відновлення туризму в Україні. Ця платформа передбачена для співпраці з урядами, міжнародними організаціями, фондами та приватним сектором.

«В Альянсі визначено три ключові напрямки: підтримка сталого туризму і збереження культурної спадщини, розвиток регіонів та їхнє відновлення, а також цифровізація галузі та впровадження інновацій. Ми створили платформу, яка дозволить об’єднати експертизу, ресурси і масштабувати інвестиційні проєкти. «Палац Розділ» є одним із показових прикладів того, що вкладення в історичну спадщину можуть сприяти економічному розвитку громад. Це саме той проєкт, який у майбутньому може стати однією з найпривабливіших туристичних дестинацій Галичини і, як наслідок, сприяти розвитку інфраструктури, економіки громади та залучати нові інвестиції», — пояснила очільниця Держагентства розвитку туризму України Наталія Табака.


«Палац Розділ» — палацово – парковий комплекс Жевуських – Лянцкоронських, що розташований у Роздолі на Львівщині. Він став першим масштабним історичним об’єктом, придбаний на державному приватизаційному аукціоні в часі війни та єдиним, що активно розвивається зараз. Інвестором об’єкту виступає українська компанія «EFI Group».

За словами голови наглядової ради Ігоря Ліскі зараз, в часі війни, ми відновлюємо український палац, якому понад 300 років та який є частиною культурної спадщини європейської цивілізації.

«Ми зберігаємо його для майбутніх поколінь. Я маю мрію, що одного дня ми матимемо чудову вечірку на території палацу у Роздолі, де святкуватимемо перемогу України», — сказав Ліскі.

«Тепер ми кажемо: українські палаци — новий український біткоїн. Це ті історичні об’єкти, які на сьогодні недооцінені, проте мають величезну силу зростання. Ті, хто інвестують в культурну спадщину зараз, — виграють у майбутньому,» — зазначає керівник проєкту та засновниця «Спадщина.UA» Ганна Гаврилів.


«Каталог інвестиційних проєктів України 2025» — щорічне видання Міністерства економіки України, що подається на URC та містить фінансово життєздатні та готові для інвестиції проекти.

До цьогорічного каталогу увійшло 250 інвестиційних проєктів, що охоплюють 12 стратегічних секторів, на загальну суму 40 млрд доларів.

Серед сфер, пропонованих для інвестицій: енергетика, промислове виробництво, агро, транспорт та логістика, ІКТ та цифрові технології, охорона здоров’я, оборона та технології подвійного призначення, критично важлива сировина, будівельні матеріали, нерухомість, зелена металургія, приватний капітал.

Проект «Палац Розділ» розміщено в секторі «Нерухомість» разом з іншими 9 проєктами, що представляють PropTech, комерційну нерухомість, роздрібну нерухомість та лізинг, індустріальні парки та культурну спадщину.


«Палац Розділ» — перший історичний приватний палацово-парковий комплекс, що придбаний на державному приватизаційному аукціоні та активно відновлюється в часі війни українською інвестиційною компанією «EFI Group» (Ігор Ліскі).

Основні фінансові показники проєкту «Палац Розділ», внесені в каталог: загальний бюджет - 15,4 mln USD, термін реалізації — 4,5 років, термін окупності — 12 років.


«Палац Розділ» — міжнародний інвестиційний impact-проєкт, що має на меті відродження та функціонування палацово-паркового комплексу Жевуських –Лянцкоронських у Роздолі на Львівщині на засадах економічної ефективності. Проєкт повинен стати найбільшою заміською культурно-туристичною дестинацією Галичини та основним магнітом мережі туристичних маршрутів «Мандри Роздільські».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: