3 жовтня: свята, іменини та пам'ятні дати

календар з годинником
Фото ілюстративне/depositphotos

Сьогодні, 2 жовтня, в Україні та світі згадують Всесвітній день тверезості, День технаря або День техніків.

ІА Дивись.info розповідає про свята, пам'ятні дати та хто святкує іменини.

Третього жовтня триває 1318-й день повномасштабної війни в Україні.

Церковні свята 3 жовтня

За новим календарем, у православній та греко-католицькій церкві згадують святого священномученика Діонісія Ареопагіта.

У кого іменини 3 жовтня

Свій День ангела святкують: Антон, Денис, Іван, Павло, Петро.

День в історії 3 жовтня

У цей день сталися такі пам'ятні дати в Україні та світі:

  • 1917 — у Чигирині розпочався Всеукраїнський з'їзд козацтва, під час якого затвердили статут організації й обрали її Генеральну раду на чолі з Павлом Скоропадським.
  • 1925 — відкрили Харківський державний театр опери та балету.
  • 1926 — у Празі розпочався Перший український науковий з'їзд.
  • 1952 — Велика Британія провела випробування своєї першої ядерної бомби.
  • 1952 — у Лос-Анджелесі зроблений перший відеозапис на магнітну стрічку.
  • 1973 — пам'ятник видатній українській поетесі Лесі Українці відкрито в Києві.
  • 1990 — завершився процес об'єднання Східної і Західної Німеччини, щорічно відзначається як День Німецької єдності.
  • 2003 — філософ, доцент кафедри культури ЛНУ ім. Івана Франка, Станіслав Шендрик вчинив акт самоспалення на знак протесту проти незаконного продажу міською владою земельної ділянки, яка належала йому згідно із судовим рішенням.
  • 2013 — Україна стала асоційованим членом CERN.

У цей день народилась українська і американська дизайнерка одягу, авторка сценічних костюмів для кіно та балету, співавторка сучасної балетної пачки, володарка премії «Оскар» (1948) за дизайн костюмів для фільму «Жанна д'Арк» Варавара Каринська (1886 р.).

ІА Дивись.info досліджує історію та розповідає про видатних українців, які прославились у мистецтві, науці та інших ремеслах. Прочитати ці історії можна за посиланням Видатні українці.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: