Минулої доби відбулося 116 бойових зіткнень, ЗСУ знищили вже 1 мільйон 210 тисяч російських вояк - Генштаб
Боєзіткнення відбуваються на 13 напрямках, найбільше на Покровському напрямку. Збройні сили України продовжують відбивати російські атаки та завдавати ворогові втрат.
Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.
Російські атаки по Україні
Минулої доби росіяни завдали по позиціях наших військ і населених пунктах одного ракетного удару двома ракетами, 57 авіаційних ударів із застосуванням 153 керованих авіабомб. Зафіксовано 6358 ударів дронами-камікадзе, росіяни здійснили 3223 обстріли.
Авіаційних ударів було завдано, зокрема по районах населених пунктів Коломійці Дніпропетровської області; Залізничне, Верхня Терса, Гуляйполе, Варварівка, Різдвянка, Долинка, Новоандріївка, Магдалинівка Запорізької області; Миколаївка Херсонської області.
Яка ситуація на фронті
На Північно-Слобожанському і Курському напрямках минулої доби окупанти завдали трьох авіаційних ударів, застосувавши при цьому чотири керовані авіабомби, здійснили 77 обстрілів, зокрема один – із реактивної системи залпового вогню.
На Південно-Слобожанському напрямку росіяни шість разів намагалися прорвати оборонні рубежі українських захисників, у районах населених пунктів Вовчанськ, Грабовське, Стариця, Приліпка та у напрямку Ізбицького.
На Куп’янському напрямку вчора відбулося дві ворожі атаки. ЗСУ відбили штурмові дії окупантів в районі Петропавлівки та в напрямку Курилівки.
На Лиманському напрямку росіяни провели дев’ять атак. Намагалися вклинитися в українську оборону у районах населених пунктів Дробишеве, Лиман, Зарічне, Ставки, Торське, Ямпіль.
На Слов’янському напрямку протягом вчорашньої доби українські захисники зупинили п’ять спроб окупантів просунутись вперед в районах Сіверська, Закітного та Переїзного.
На Краматорському напрямку окупанти здійснили одну атаку в районі Міньківки, отримав відсіч.
На Костянтинівському напрямку росіяни здійснили 14 атак в районах населених пунктів Костянтинівка, Олександро-Шультине, Плещіївка, Клебан-Бик, Миколайпілля, Софіївка.
На Покровському напрямку українські захисники зупинили 26 штурмових дій окупантів у районах населених пунктів Нове Шахове, Червоний Лиман, Родинське, Мирноград, Покровськ, Котлине, Молодецьке, Удачне, Філія, Дачне та у бік Новопавлівки.
На Олександрівському напрямку росіяни протягом минулого дня здійснили 10 атак у районах населених пунктів Зелений Гай, Олександроград, Вишневе, Злагода та Рибне.
На Гуляйпільському напрямку відбулося 20 атак окупантів в районі Гуляйполя та в напрямку Добропілля й Зеленого.
На Оріхівському напрямку загарбник тричі атакував позиції ЗСУ в районах Плавнів та Приморського.
На Придніпровському напрямку українські підрозділи відбили чотири ворожі атаки.
На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань росіян не виявлено.
Втрати ворога
Минулої доби Сили оборони уразили чотири райони зосередження особового складу та два інших важливих об’єкти росіян.
За даними Генштабу, минулої доби ЗСУ знищили 750 загарбників, а від початку повномасштабного вторгнення росіян - щонайменше 1 мільйон 210 тисяч 630 окупантів.
Окрім цього, Сили оборони ліквідовують техніку росіян. Від початку повномасштабного вторгнення і станом на 03 січня знищено ще:
- танків – 11 497 (+3) од.
- бойових броньованих машин – 23 855 (+4) од.
- артилерійських систем – 35 744 (+24) од.
- РСЗВ – 1 590 (+1) од. засоби
- ППО – 1 267 (+0) од.
- літаків – 434 (+0) од.
- гелікоптерів – 347 (+0) од.
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 99 582 (+539) од.
- крилаті ракети – 4 137 (+0) од.
- кораблі / катери – 28 (+0) од.
- підводні човни – 2 (+0) од.
- автомобільна техніка та автоцистерни – 72 688 (+101) од.
- спеціальна техніка – 4 035 (+0) од.
