Львівські медики провели найбільше пересадок органів в Україні у 2025 році

Лікарі роблять операцію
Ілюстративне фото/Перше ТМО Львова

Медики Першого ТМО Львова стали лідерами в Україні за кількістю зроблених трансплантацій у 2025 році.

Про це повідомили в Українському центрі трансплант-координації.

Так, у Львові провели 154 пересадки органів. До трійки найкращих закладів за цим показником увійшли також Національний Науковий Центр хірургії та трансплантології імені Шалімова (105 трансплантацій) та Київська міська клінічна лікарня №1 (91 пересадка).

Загалом за рік у 26 центрах трансплантації виконали 658 пересадок органів. Йдеться про нирки, печінки та серця. За даними центру, це більше, ніж кожного з попередніх п’яти років. А також удвічі більше порівняно з 2021 роком — стартовим для перезапуску трансплантації в Україні.

Як зазначили у центрі трансплант-координації, наразі у національному листі очікування перебуває 4 тис. 78 пацієнтів. Найбільше з них потребують пересадки нирки — 2 тис. 479 осіб. Ще 740 необхідна пересадка серця, 705 — печінки, 59 людям потрібна пересадка легень, 43 — комплексу «серце-легені», а ще 18 потребують комплексу «нирка-підшлункова».

Нагадаємо, двоє медиків зі Львівщини здобули звання заслужених лікарів України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: