За минулий рік на Львівщині збільшилася народжуваність
Протягом 2025 року у Львівській області зафіксували збільшення народжуваності на 1,5%.
Про це повідомили у «Опендатабот».
Усього в Україні народилося 168 778 дітей.
Народжуваність в Україні
Де найбільше народилося дітей у 2025 році в Україні:
- Перше місце займає Київ. Тут зафіксували 19 410 новонароджених або 11,5% від загальної кількості. Столиця втратила 1,5% порівняно з 2024 роком.
- На другому місці Львівщина — 15 872 немовляти.
- На третьому — Дніпропетровщина: 12 754 дитини.
За даними Мін'юсту, у Львівській області народжуваність збільшилася на 1,5%. Зокрема, це на 230 немовлят більше, ніж у 2024 році. А у Волинській області приріст склав 0,6%, або 44 дитини.
«Після кризового 2022-го, коли народжуваність скоротилася на 25%, зниження поступово сповільнюється: у 2024 році воно становило 6%, у 2025-му — 4,5%. Зауважимо, що до початку повномасштабної рік до року народжуваність скорочувалась, в середньому, на 8%. Втім, якщо порівнювати з 2021 роком, різниця залишається відчутною — дітей народжується в 1,6 раза менше», — зазначили у «Опендатабот».

Водночас найбільше зниження народжуваності спостерігається у прифронтових регіонах:
- у Херсонській області показник впав на 16%,
- у Запорізькій області — на 11%,
- на 9% зменшилася кількість народжених у Дніпропетровській, Сумській, Чернігівській, Харківській областях.
Раніше ми розповідали, якими рідкісними іменами називали дітей на Львівщині у другій половині 2025 року