Як оформити право власності на земельний пай, щоб не втратити його

земля
Ілюстративне фото/архів ІА Дивись.info

Українці можуть втратити земельні ділянки, якщо не оформлять право власності до першого січня 2025 року. Інакше — паї передадуть у комунальну власність територіальної громади.

Колонка львівської ріелторки Оксани Савули

Згідно зі статею 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», до 1 січня 2025 року всі власники незатребуваної земельної ділянки (паю) або їхні прямі спадкоємці повинні оформити право власності на земельну ділянку.

Якщо цю вимогу не виконати, вважатиметься, що такі власники ділянок автоматично відмовилися від землі.

Насправді багато паїв є ще досі не оформлені. Землі не використовуються. Тому зараз саме час привести в порядок документи по землі, оскільки після 1 січня прийдешнього року такі ділянки перейдуть у власність територіальної громади, і потім лише в судовому порядку за наявності поважних причин, буде можливість просити про визначення додатково строку для оформлення.

Як оформити право власності на пай

Що потрібно зробити, щоб отримати право власності на земельну ділянку:

  • Підготовка документів. Зберіть всю необхідну документацію, зокрема, акти на право власності, документи про спадщину, свідоцтва тощо.
  • Заява. Підготуйте заяву про оформлення права власності на земельну ділянку (пай).
  • Звертання до органу місцевого самоврядування. Зверніться до місцевого органу земельних ресурсів або компетентного органу з вашою заявою та документами.
  • Передача документів. Подайте всі документи на розгляд і дотримуйтесь вказівок органу.
  • Рішення органу. Очікуйте на рішення щодо оформлення права власності.
  • Підписання договору або акта. У разі позитивного рішення укладіть договір або акт про право власності.
  • Реєстрація. Зробіть реєстрацію права власності в державному реєстрі.

Багато-хто не вірить, що земельні ділянки будуть вилучати. А даремно. Оскільки робити це будуть на законних підставах. Варто це розуміти.


Матеріали у рубриці «Погляди» є відображенням виключно точки зору автора, яка може бути як об'єктивною, так і суб'єктивною. Редакція може не поділяти думок і поглядів, викладених тут та не несе відповідальності за достовірність й тлумачення викладеної інформації, натомість виступає виключно платформою для розміщення матеріалу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Погляди
Китайський синдром, або Чи повторить Україна історію найбільшої кризи ринку нерухомості

Світова нерухомість проходила через глобальні кризи, і одна з найбільших сталася в Китаї. Там «мильна бульбашка» на ринку житла призвела до краху великих забудовників і мільйонів ошуканих вкладників. «Чи можливий такий сценарій в Україні?» — запитали у мене нещодавно. Чи є загроза банкрутства великих забудовників? Пропоную розібратись.

Читати далі
Тарифні війни відволікають світ від мирних перемовин щодо війни

Можна скільки завгодно рахувати збитки від тарифних війн, ініційованих адміністрацією США з початку квітня, але перший реальний результат для України вже помітний — тема мирних переговорів, яка ще кілька тижнів тому активно обговорювалась провідними політиками та медіа всього світу, відійшла на другий план.

Читати далі
Психологія нерухомості: чому ми боїмося інвестувати та робимо помилки

Купівля нерухомості — це не тільки про квадратні метри, документи та ринкові ціни. Це ще й про страхи, емоції та підсвідомі установки, які часто змушують людей або відкладати покупку роками або ухвалювати необдумані рішення.

Читати далі
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: