Народний депутат України

Звільнення Кременя — це удар по державності

Флешмоб до дня української писемності у Львові
Флешмоб до дня української писемності у Львові, листопад, 2017 рік/Фото: з архіву ІА Дивись.info

Чи може уряд, який зневажає українську мову, вважатися українським?

Кабінет Міністрів звільнив Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя. Без пояснень. Без обговорення. Без участі суспільства. І — що найгірше — всупереч зверненням провідних українських інтелектуалів, серед яких Ліна Костенко, Мирослав Маринович, Оксана Забужко, Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Олександра Матвійчук, Йосип Зісельс та багато інших. Людей, які є голосом України у світі, її сумлінням і символом.

Чи може такий уряд називатися українським?

Чи може український уряд ігнорувати вимоги лідерів українського народу й діяти всупереч Конституції, яка гарантує захист державної мови?

Чи можуть міністри, які ухвалюють подібні рішення, сподіватися на повагу громадян у країні, що веде боротьбу за своє існування?

Тарас Кремінь — це не просто чиновник. Це людина, яка змогла створити дієву інституцію, що системно захищала права українців у сфері мови, відстоювала українське слово в освіті, культурі, медіа. І сьогодні, коли російський агресор відкрито вимагає «зменшення впливу української мови», знищення саме цієї інституції виглядає як виконання ворожих сценаріїв.

Кого уряд пропонує натомість? Жодна з кандидатур не відповідає вимогам закону. Тобто, уряд не лише ігнорує голос інтелігенції — він ігнорує закон.

Це — безвідповідально. І за це має настати політична відповідальність.

Ми, як громадяни, як політики, як українці, які борються за свою державу, не маємо права мовчати. Посада мовного омбудсмена повинна бути збережена. А інституція захисту державної мови — залишитися сильною, ефективною і незалежною.

Бо захищаючи українську мову, ми захищаємо Україну.


Матеріали у рубриці «Погляди» є відображенням виключно точки зору автора, яка може бути як об'єктивною, так і суб'єктивною. Редакція може не поділяти думок і поглядів, викладених тут, та не несе відповідальності за достовірність й тлумачення викладеної інформації, натомість виступає виключно платформою для розміщення матеріалу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів
Погляди
Криза довіри — загроза не менша, ніж військова агресія

Ще одна історія, яка підриває довіру до влади й деморалізує суспільство в умовах повномасштабної війни. Віцепрем’єру і міністру національної єдності Олексію Чернишову вручили підозру. Правова оцінка ситуації — справа слідства і суду. Але політичні питання залишаються.

Читати далі
Це вже не війна — це терор проти нації

Минула чергова страшна ніч. Київ, Одеса, Запоріжжя та інші українські міста опинилися під російськими ракетами і дронами. Росія вкотре підтвердила, що є країною-терористкою. Співчуття сімʼям загиблих. Вдячність — Силам оборони і рятувальникам.

Читати далі
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: