дивись.info

До Львова на Leopolis Grand Prix приїде польська легенда – автомобіль Syrena Sport. Фото

До Львова на Leopolis Grand Prix приїде польська легенда – автомобіль Syrena Sport. Фото

Під час фестивалю Leopolis Grand Prix 2013 експонуватиметься польська автомобільна легенда Syrena Sport.

FSO Syrena Sport є прототипом польських спортивних автомобілів, виготовлений в кінці 50-х років 20 століття на Fabryce Samochodów Osobowych в Варшаві.

Оскільки молодій дизайнерській команді дали волю у реалізації свого бажання, результатом їхньої роботи став дивовижно гарний  автомобіль. Після представлення автомобіля 1 травня вона швидко стала сенсацією. Популярна італійська щоденна газета  “Il Giorno” описала Syrena Sport як “найгарніший автомобіль, створений поза «Залізною завісою».

syrena Syrena_Sport_Classic_Moto_Show_Krakow_9745

Польська преса та люди вимагали виробництво Syrena Sport. Державні компанії заявляли про готовність випускати склопластикові кузова.

Існує історія, яку часто цитують, але яка немає обґрунтованих доказів, про те, що або Прем’єр Міністр Józef Cyrankiewicz або Перший Секретар Комуністичної партії Władysław Gomułka особисто викликали керівництво заводу і наказали заморозити проект.

Після халатного рішення автомобіль було знищено в кінці 1970-их рр. разом із іншими прототипами FSO для того, щоб звільнити місце в гаражі.

Історичний матеріал, який зберігся, – це чорно-білі фотографії та вручну намальовані картинки, статті газет та проекти.

Сьогодні в польських публікаціях Syrena Sport вважається найгарнішою машиною, яку розробили і випустили в Польщі.

На даний час існує лише дві відновлені копії автомобіля. Відновлений автомобіль був офіційно представлений на 52 річницю запуску прототипу, тобто 1 травня 2012 року

Першу копію Syrena Sport створив житель Домінова, що під Любліном, інженер і механік Мирослав Мазура. Саме його автомобіль приїде на  фестиваль Leopolis Grand Prix у червні.

Нагадаємо:

Леополіс Гран Прі — подія № 1 у світі ретро-автомобілів Центральної Європи. Цьогоріч фестиваль, який відродив легенду 30-х, відбудеться 21-23 червня та перетворить Львів на музей ретро-автівок просто неба. Під час фестивалю відбудуться перегони на знаменитій трасі «Львівський трикутник», рекорд якої досі не побито.

На фестивалі будуть представлені різні цікаві автомобілі. Одним з них стане найменше в світі авто Peel P50, вагою 59 кг

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.