дивись.info

Молодь їде за кордон через корупцію в Україні, – владика Йосиф (Мілян)

Молодь їде за кордон через корупцію в Україні, – владика Йосиф (Мілян)

Нині багато української молоді намагається вступити у світові університети. За даними Центру Разумкова, 90% молодих людей готові покинути рідний край. Про це сказав владика Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, голова Пасторально-місійного відділу УГКЦ, 2 липня, на прес-конференції у львівському прес-клубі.

Єпископ пояснив таку загрозливу тенденцію двома головними факторами: «Корупція в Україні не має тенденції до зниження і рівень освіти в Україні стрімко падає. А молода людина хоче здобути освіту як фундамент до подальшої праці». Владика Йосиф повідомив, що Міністерство освіти і науки України скасувало у школах предмет «християнська етика». «Ми працювали, щоб підготувати цілу когорту катехитів. Церква вклала в цю духовну справу багато часу і коштів. А тепер це не потрібно державі», – наголосив владика. Нагадаємо, що Львівська облрада звернулися з листом до Кабінету Міністрів України, Міністерства з питань освіти і науки України та Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України. У листі депутати висловили стурбованість із приводу того, що в навчальному плані загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською мовою Міністерства освіти і науки на 2013/2014 навчальний рік у 5-6 класах предмет «Етика» вилучений з інваріантної складової предметів.  За рішення надіслати листа проголосували 70 депутатів на сесії 18 червня 2013 року.

Наостанок єпископ представив новий підручник для студентів духовних семінарій «Місіологія» о. д-ра Мирона Бендика, ректора Дрогобицької духовної семінарії блаженних священномучеників Северина, Віталія та Якима.

На думку о. Мартина Хабурського, ЧСВВ, експерта ПМВ УГКЦ, в Україні Церква не може мати католицької школи, бо за українськими законами вона вважається підприємницькою організацією і її обкладатимуть великими податками. Він наголосив, що на Заході держава навпаки – фінансує такі школи. Священик представив перший номер «Обіжника» ПМВ УГКЦ, у якому міститься звіт праці цієї церковної структури.

Крім цього, о. Андрій Гах, секретар ПМВ, представив довідник «Спільноти УГКЦ та громадські організації в країнах новітньої міграції». У виданні подано інформацію про парафії УГКЦ за кордоном та греко-католицькі організації.

Усі ці видання можна буде придбати у видавництві «Свічадо» та «Місіонер», а також у єпархіальних крамничках.

Департамент інформації УГКЦ

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.